reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Rift için geliştirilen ilk PC’ler gün yüzüne çıktı

10 Şubat 2016

İlk parti Oculus Rift’ler önümüzdeki ay kullanıcılarla buluşacak. Ancak cihazların yüksek sistem gereksinimleri şimdiden ön sipariş verenleri tedirgin ediyor. Oculus’un anlaştığı bilgisayar üreticilerinin geliştirdiği “Oculus Ready” bilgisayarlar ise cihazın gerektirdiği sisteme anında sahip olmak isteyenlere hitap ediyor.

Asus, Alienware ve Dell’in hazırladığı bilgisayarlar hemen hemen birbiriyle aynı teknik özelliklere sahip. Intel i5-6400’ün yoğunlukla tercih edildiği cihazlarda ekran kartı olarak ise GTX 970’e ağırlık verildiği görülüyor. Bilgisayarların RAM kapasitesi ise 8 GB ile 16 GB arasında değişiklik gösteriyor. Bilgisayarların fiyatları ise bir hayli yüksek. Bu bilgisayarlardan birine sahip olabilmek için en az 1.499 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Öte yandan Oculus Rift’i satın alanların verilen özel bir kod aracılığıyla bilgisayarı alırken indirimden yararlanabileceği de belirtilenler arasında.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Oculus Rift için geliştirilen ilk PC’ler gün yüzüne çıktı” için bir cevap

  1. ss dedi ki:

    sanırım oculus rift, ps4 e takılacak bir vr cihazı karşısında tutunamaz, hele sony ps3 destekli yaparsa sıkıntı büyük olur 🙂