reklamı kapat

POPÜLER

Oculus: “Apple’ın iyi bir bilgisayar üretmesini bekliyoruz” [Video]

Oculus VR’ın kurucusu Palmer Luckey hiçbir zaman lafını sakınan bir insan olmadı. Cesur açıklamalar yapmaktan çekinmeyen Luckey ise bu kez bombayı patlattı: “Apple iyi bir bilgisayar üretirse biz de Oculus Rift desteği sağlarız.”

Shacknews‘ün röportajında Oculus Rift ile ilgili açıklamalar yapan, hatta Oculus Rift için henüz açıklanmamış içerik çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Luckey’nin altı dakikalık kısa röportajında en çok dikkat çeken şey “Oculus Rift Mac desteği alacak mı?” sorusuna verdiği cevap oldu.

Orculus Rift’in Mac desteği alıp almayacağının tamamen Apple’a bağlı olduğunu söyleyen Luckey, “6 bin dolarlık bir Mac Pro alabilirsiniz ancak bu bizim önerilen sistem gereksinimlerimize dahi karşılamıyor.” dedi. Apple’ın yüksek kalitede GPU’lar ile bilgisayarlar çıkarması halinde Mac’lere destek verileceğini de belirtti.

Tabii Apple’ın bilgisayarlarının oyundan ziyade profesyonel kullanım için üretildiğini de unutmamak gerek. En azından şimdiye kadar Apple’ın oyun konusunda bir kaygısı yoktu. Ancak Tim Cook‘un VR teknolojisine ilgisi de ortada. Kim bilir belki yakın gelecekte Oculus Rift desteği olmaz ancak Apple kendi VR cihazını duyurur.

Palmer Luckey aynı zamanda videoda 600 dolarlık Oculus Rift’in ön satış rakamlarından oldukça mutlu olduğundan da bahsediyor. HTC Vive ve Oculus Rift arasındaki çekişmeyi kimin kazanacağını ise yakında göreceğiz.