reklamı kapat

POPÜLER

God Of War

Odak kayıyor: Sony, yeni “PlayStation PC” markası ile gündemde

Sony, efsane oyunlarını PC tarafına getirme konusunda önemli bir adım daha attı ve PlayStation PC hayat buldu. İşte detaylar;

Biliyorsunuz kısa süre önce PlayStation dünyasının en önemli yapımlarından olan God of War‘un 14 Ocak 2022 tarihinde PC yani Windows bilgisayarlarda oynanabilir olacağı açıklandı.

Steam ve Epic Games Store üzerinden ön siparişe açılan oyunun Türkiye’deki fiyatı 329 TL seviyesinde yer alıyor. FPS sınırı olmadan 4K çözünürlükte 21:9 olarak oynanabilecek oyunda, Nvidia’nın DLSS desteği de aktif olarak yer alıyor. Ayrıca Nvidia Reflex desteği de eski oyun için verilen önemli imkanlar arasında.

Sony, daha önce de özel birçok PlayStation oyununu PC tarafına getirdi ve gelecekte de getirmeye devam edecek gibi görünüyor. Çünkü kısa süre önce PlayStation PC markası dahi doğdu. Firmanın resmi olarak kayıt altına aldığı marka, direkt olarak Steam’de kullanılmaya başlandı bile.

PlayStation PC markası Steam içerisinde PlayStation Mobile’ın yerini aldı. Daha önce oyunlar PlayStation Mobile adı altında yayınlanırken, artık PlayStation PC kullanılıyor ve bu mantıklı görünüyor.

Tam olarak PlayStation PC LLC olarak listelenen markanın barındırdığı oyunlara buradan göz atabilirsiniz. Burada en çok Days Gone öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

God of War PC’ye gelmesiyle sevindirirken, Sony özel PlayStation oyunlarıyla mobilde de de yer almak istiyor

Sony, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir iş ilanı üzerinden klasik / popüler PlayStation oyunlarını mobil dünyaya getirmek istiyor haberiyle çok ses getirmişti.

Daha sonra şimdiye kadar PlayStation‘a özel oyunları tam anlamıyla mobile getirmeyen Sony bir açıklama yayımlamış ve bunu değiştireceğini aktarmıştı.

Sony, hatta bu konuda “hazır olun” açıklamasını da yapmıştı. Daha sonra ise netlik kazanan söylemler üzerinden firmanın büyük mobil hamlesini, 2021’in sonu – 2022’nin başı gibi planladığı aktarıldı.

Kaynaklara göre ilk oyunları en geç 2022’nin mart ayında göreceğiz. Yani önümüzde daha uzun bir zaman bulunuyor ancak heyecan verici seçenekler kesin olarak yolda bulunuyor. Süreçte ilk olarak hangi büyük PS oyun ya da oyunlarının mobile getirileceği elbette bilinmiyor. Ancak bunun yakında sızıntılar üzerinden belli olmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satışa çıkan modellerinden