reklamı kapat

POPÜLER

God Of War

God of War PC’ye geliyor; işte açıklanan Türkiye fiyatı ve tarihi

PlayStation ile oyun tarafının en büyük isimleri arasında yer alan Sony, PC açılımını sürdürüyor. God of War da PC’ye geliyor.

PlayStation dünyasının en önemli yapımlarından olan God of War, 14 Ocak 2022 tarihinde PC yani Windows bilgisayarlarda oynanabilir olacak. Steam ve Epic Games Store üzerinden ön siparişe açılan oyunun Türkiye’deki fiyatı 329 TL seviyesinde yer alıyor.  Çok mümkün değil ancak yine de bilmeyenler için oyunun temel özeti şöyle:

“Olimpos Tanrılarından aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık İskandinav Tanrılarının ve canavarlarının diyarında sıradan bir insan olarak yaşıyor. Bu sert ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek için savaşmak ve oğluna da aynısını öğretmek zorunda.”

FPS sınırı olmadan 4K çözünürlükte 21:9 olarak oynanabilecek oyunda, Nvidia’nın DLSS desteği de aktif olarak yer alıyor. Ayrıca Nvidia Reflex desteği de eski oyun için verilen önemli imkanlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

God of War PC’ye gelmesiyle sevindirirken, Sony özel PlayStation oyunlarıyla mobilde de de yer almak istiyor

Sony, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir iş ilanı üzerinden klasik / popüler PlayStation oyunlarını mobil dünyaya getirmek istiyor haberiyle çok ses getirmişti.

Daha sonra şimdiye kadar PlayStation‘a özel oyunları tam anlamıyla mobile getirmeyen Sony bir açıklama yayımlamış ve bunu değiştireceğini aktarmıştı.

Sony, hatta bu konuda “hazır olun” açıklamasını da yapmıştı. Daha sonra ise netlik kazanan söylemler üzerinden firmanın büyük mobil hamlesini, 2021’in sonu – 2022’nin başı gibi planladığı aktarıldı.

Kaynaklara göre ilk oyunları en geç 2022’nin mart ayında göreceğiz. Yani önümüzde daha uzun bir zaman bulunuyor ancak heyecan verici seçenekler kesin olarak yolda bulunuyor. Süreçte ilk olarak hangi büyük PS oyun ya da oyunlarının mobile getirileceği elbette bilinmiyor. Ancak bunun yakında sızıntılar üzerinden belli olmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satışa çıkan modellerinden