reklamı kapat

POPÜLER

Ödül avcısı; Kia EV6 İngiltere’de “Yılın Otomobili” seçildi

Koreli otomotiv devi Kia, İngiltere’de düzenlenen ödül töreninde farklı modelleri ile ödüller almayı başardı. İşte detaylar.

Kia EV6, İngiltere’nin prestijli ‘What Car? Ödülleri’nde hem ‘Yılın Otomobili’ hem de ‘Yılın Elektrikli SUV’u’ seçildi. Kia EV6 böylece, Kia’nın ilk tamamen elektrikli aracı olan e-Niro’nun 2019’da ‘Yılın Otomobili’ seçilmesinin ardından ikinci defa bu ödüle layık görülen araç oldu.

2021 yılı mart ayında piyasaya sunulan yeni EV6, geçen süre zarfında dünyanın önde gelen birçok otomobil uzmanı tarafından övgü almasının yanı sıra farklı ödüllere de layık görülmüştü. Almanya’da Yılın Otomobili Ödülü’nün ‘Premium’ kategorisini kazanan ve Top Gear tarafından ‘Yılın Crossover’ı’ seçilen Kia EV6, sonuçları 28 Şubat’ta açıklanacak olan 2022 Yılın Otomobili seçimlerinde de finale kaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia cephesinin elektriğe geçiş yolculuğu

Markanın Avrupa Başkanı Jason Jeong, Kia EV 6’in What Car? Ödülleri’nde ‘Yılın Otomobili’ ödülünü kazanmasıyla ilgili, “Kia için bu yılki ‘What Car? Ödülleri’nde ‘Yılın Otomobili’ ödülünü kazanmak büyük bir onur.

EV6, etkileyici gerçek yaşam sürüş menzili, ultra hızlı şarj özellikleri, iddialı tasarımı ve ileri teknoloji ürünü iç mekanıyla Avrupa’daki müşteriler ve uzmanlar tarafından son derece iyi karşılandı. Heyecan verici olan şey, 2026 yılına kadar 11 yeni batarya elektrikli modelle elektrikliye geçiş yolculuğumuza devam ederken, gelecekte sunacaklarımızın başlangıcının EV6 olması” dedi.

İlginizi Çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın