reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple

Olası 8 Mart Apple etkinliği için beklentiler iyice netleşiyor

Apple tarafının 2022’deki ilk etkinliği 8 Mart tarihinde yapması bekleniyor ve bu etkinlikte gelecek ürünler için beklentiler netlik kazanıyor.

Apple şirketinin 2022’deki ilk etkinliğinde hemen hemen kesin olarak 5G’ye sahip yeni iPhone SE ve yeni işlemci üzerine kurulan iPad Air geliyor. Geçtiğimiz hafta konuşan sağlam kaynaklara göre bunlar arasına M2 işlemcili yeni 13 inç MacBook Pro da dahil edilebilir. Bu ürünün önümüzdeki ay satışa sunulacağı aktarılıyor ve bu bilgi direkt olarak tedarik sürecinden geliyor.

Apple’dan 8 Mart etkinliğinde bir M1 Pro / M1 Max işlemcili yeni bir Mac mini de bekleniyor. Mark Gurman, 2022’de birden fazla Mac mini’nin geleceğini ve bunlardan birisinin normal, diğerinin ise “Pro” olacağını iddia ediyor. “Normal” olarak geçen Mac mini’nin 2022’nin sonunda M2 işlemci ile tanıtılması olası duruyor.

Daha önce 8 Mart Apple etkinliği için bir yeni nesil iMac Pro beklentisi de bulunuyordu. Ancak bu söz konusu olmayacak gibi duruyor. Ekran konusunda bir numaralı kaynak Ross Young’a göre iMac Pro yaz aylarına kalmış durumda.

Bu modelin Apple tarafından spesifik olarak haziran ayında 4.000 mini LED’li bir ekran ile tanıtılacağı iddia ediliyor. Hepsi bir arada bilgisayarda 27 inç’lik bir boyutun tercih edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. iMac Pro’nun tasarımsal olaraksa M1’li 24 inç iMac ile benzer olması bekleniyor.

Apple halen 8 Mart etkinliğini duyurmuş değil. Firma daha önce de söylediğimiz gibi fikrini her an değiştirebilir çünkü etkinliği dijital olarak yapacak. Pandemi şartları halen kendisini gösteriyor, bu yüzden fiziksel bir etkinlik halen söz konusu olamıyor.

İlginizi Çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket