reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro

M2’li 13 inç MacBook Pro için ilginç yeni iddialar ortaya atıldı

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki ay bir etkinlik yapacak ve burada artık hemen hemen kesin olarak M2’li 13 inç MacBook Pro da olacak.

Apple şu an üç farkı MacBook Pro satıyor. Bunlar M1 işlemcili 13 inç model, M1 Pro ve M1 Max işlemcili 14 inç model ve son olarak M1 Pro ve M1 Max işlemcili 16 inç model. İşte bunlar arasına yakında yeni bir model daha eklenecek. Olası 8 Mart Apple etkinliğinde geleceği iddia edilen yeni MacBook Pro, tam olarak beklediğimiz gibi olmayacak.

Daha önce çıkan bazı iddialar, dizüstünün yeni nesil MacBook Pro’lar ile benzer bir tasarıma ve ekran çentikli bir ekrana sahip olacağını gösteriyordu. Daha önce sağlam bilgiler veren bir kaynak ise bugün bu iddiaları yalanladı.

Buna göre M2’li yeni 13 inç MacBook Pro, mevcut 13 inç model ile benzer ince gövdeye sahip olacak ve bünyesinde TouchBar taşıyacak. Yani temelde M1’in yerine M2 işlemciyi koyacak Apple, dizüstünde 60 Hz ekran kullanacak ve sadece performansı artıracak.

M1 ile M2 işlemciler arasındaki fark henüz tam olarak bilinmiyor. Kâğıt üzerinde iki kat fark getirmesi kesinlikle beklenmeyen M2 işlemci, 2022’de başka Mac’lerin merkezinde de yer alacak. Kaynaklara göre yeni MacBook Air’de de M2 olacak. Ayrıca M2’li bir Mac mini de 2022’de lanse edilecek gibi görünüyor.

Bu işlemci özelindeki değişimden dolayı yeni 13 inç MacBook Pro modelinin fiyatı, yerini alacağı dizüstü ile aynı olabilir. Bu da Türkiye özelinde 18.999 TL başlangıç fiyatını karşımıza çıkarabilir.

Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğinde yeni iPad Air ve 5G’li yeni iPhone SE de gelecek. Buna ek olarak yeni Mac mini de beklentiler dahilinde yer alıyor. Bu Mac mini modelinde M1 Pro ve M1 Max işlemciler sunulabilir.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi