reklamı kapat

POPÜLER

OLED ekranıyla göz kamaştırıyor; Huawei MatePad Pro 12.6 incelemesi

Huawei MatePad Pro 12.6

HUAWEI MATEPAD PRO 12. 6 TASARIM

Bir önceki modelde 10,8 inç büyüklüğünde IPS LCD tipi bir ekran tercih edilirken yeni modelde hem ekran boyutu büyümüş hem de OLED ekrana geçiş yapılmış. OLED ekran sayesinde yeni modelin ekranı dört dörtlük performans sergiliyor. Tabletle ilk buluşmamızda bizi kendine çeken ekran bizce piyasadaki en başarılı ekranlar arasında yer alıyor. Piyada başarılı bulduğumuz iPad Pro ve Samsung Galaxy Tab S7+’ın ekranlarıyla benzer bir performansa sahip olan MatePad Pro 12.6’nın ekranı geniş DCI-P3 renk gamına destek veriyor. Tabletteki ekran orijinal renkleri güzel bir şekilde yeniden yaratıyor. Böylece çok daha iyi ekran deneyimi elde ediliyor.

Yüksek çözünürlüklü bu ekran aynı zamanda TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 sertifikasına da sahip. Bu sayede göz yorgunluğunun da önüne geçiliyor. Ekranda YouTube’da ve Netflix’te izlediğimiz içeriklerden çok keyif aldık. Ekranın keskinliği ve sunduğu renkler haricinde parlaklığını da çok başarılı bulduk. 11 inçlik MatePad Pro modelinin ekranı 120 Hz’e destek verirken bu model ne yazik ki 120 Hz yenileme hızına sahip değil.

Tasarım tarafına bakacak olursak tablet öncelikle büyük bir gövdeye sahip. Eğer kompakt bir tablet satın almayı düşünüyorsanız bu tablet yerine MatePad’in 11 inçlik modelini de tercih edebilirsiniz. Tablet büyük bir gövdeye sahip olsa da ince tasarımı ve hafif gövdesiyle beğenimizi kazandı. Mat gri bir rengin tercih edildiği tabletin sol tarafında sağ tarafında yer alıyor.

Tablette en çok beğendiğimiz noktalardan biri de MatePad Pro’da kullanılan hoparlörler oldu. Tablette sekiz adet hoparlör kullanılıyor. Bu hoparlörler hem video hem de müzik tarafında iddialı bir performans sergiliyor. Tablet sunduğu güçlü ve kaliteli sesle bizi kendine hayran bıraktı

Huawei’nin bize gönderdiği klavyeli kılıfla birlikte tablette dizüstü bilgisayar deneyimi de yaşanabiliyor. Harici olarak satılan klavyeli kılıfın sunduğu malzeme kalitesinden de memnun kaldık. İnceleme yazısı için faydalandığımız bu klavyede arka aydınlatma ve touchpad özellikleri ne yazık ki yer almıyor. Bluetooth destekli bir fare de bağlayabileceğiniz tablette çizim de yapılabiliyor. Huawei’nin gönderdiği Huawei Pencil ile çizim ve not alma uygulamalarını kullandık. Özellikle iş dünyası ve öğrenciler tarafından tercih edilecek bu kalem yaratıcı süreci hızlandırıyor. Uygulama mağazasında olmasa da çizim için SketchBook Pro uygulamasını APK olarak indirip kullanabilirsiniz. Pro olmayan versiyon ise AppGallery üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

İLGİLİ HABERLER