reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MatePad Pro 12.6 incelemesi

OLED ekranıyla göz kamaştırıyor; Huawei MatePad Pro 12.6 incelemesi

12,6 inçlik OLED ekranıyla göz kamaştıran Huawei MatePad Pro 12.6 sunduğu aksesuarlarla dizüstü bilgisayar deneyimi yaşatıyor. Tabletin merak edilen noktalarını aktaralım.

Huawei ABD’nin uyguladığı ambargoyla kendi işletim sistemini geliştirmiş ve bu işletim sistemi ilk olarak 11 inçlik MatePad modelinde kullanmıştı. HarmonyOS’lu Huawei MatePad’i sunduğu deneyimle çok beğenmiştik.

Hem performans hem de işletim sisteminin akıcılığıyla beğenimizi kazanan modelin ardından Huawei bu modelin daha gelişmiş bir versiyonunu kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sundu. Aslında bu model 2020 yılında satışa sunulan MatePad Pro’nun güncellenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında piyasaya sunulan modelde Android yer alırken yeni MatePad Pro, HarmonyOS işletim sistemiyle geliyor. 12,6 inçlik OLED ekranı bünyesinde barındıran tablet göz dolduran büyük ekranıyla birlikte birlikte gelen aksesuarlarıyla da öne çıkıyor. Huawei’nin bize gönderdiği klavyeli kılıf ve Huawei Pencil desteğiyle tablet bir iş istasyonuna dönüşebiliyor.