reklamı kapat

POPÜLER

PEN serisinin “sade” üyeleri E-PL3 ve E-PM1

Olympus, kendi segmentinde rahat bir şekilde zirveye oturacak gibi görünen E-P3’le birlikte iki yeni fotoğraf makinesi daha tanıttı. Tasarım olarak E-P3’e oldukça benzeyen makineler Olympus Pen E-PL3 (Lite) ve Olympus Pen E-PM1 (Mini), farkılaşan özellikleriyle PEN’den vazgeçemeyen ama daha az para harcamak isteyen kullanıcıların oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Advertisement

Hem E-PL3 Lite hem de E-PM1 Mini görünüm olarak sıradan “doğrult ve çek” fotoğraf makinelerine benziyor ama yanlış olmasın. Her ikisi de tam fonksiyonlu Micro Four Thirds makineler ve formata uygun olarak üretilen tüm lenslerle uyumlu. Her iki makine de 12,3 megapiksel Live MOS sensöre, çift çekirdekli işlemciye ve 35 noktalı otofokusa sahip. 1080i Full HD video kaydı da yapabilen makinelerin gövdesi de metal alaşımlı. Ağabeyleri E-P3’ün sahip olduğu OLED ve dokunmatik ekrana sahip olmayan modeller, yine de fiyat olarak ondan çok aşağı değil. Malum iyi ve hızlı fotoğraf çekimi dokunmatik ekranla değil iyi lensler ve güçlü işlemcilerle mümkün oluyor.

f3.5-5.6 zoom lensle birlikte gelecek makinelerin fiyatlarının ne olacağı şu an için belli değil. Her iki modelin de yıl sonunda, alışveriş çılgınlığının doruk yaptığı Noel döneminde piyasaya çıkması bekleniyor.

Olympus PEN E-PL3 hakkında ek bilgi ve fotoğraflar sayfa 2‘de
Olympus PEN E-PM1 hakkında ek bilgi ve fotoğraflar sayfa 3‘te