reklamı kapat

POPÜLER

Epic Games Store 2023 Yılı İncelemesi LOG Görsel

Önemli veriler paylaşıldı: “Epic Games Store 2023 yılını nasıl geçirdi?”

Steam’in en büyük rakibi Epic Games Store, 2023 yılını nasıl geçirdi? Bu konuda Epic Games güzel bir özet hazırlamış ve durumda.

Epic Games Store yapılan 2023 özeti şöyle oldu: “O an yine geldi çattı! 2024 yılı hem Epic Games hem de Epic Games Store için tam gaz devam ederken 2023’e hızlıca bir göz atacağız ve en çok beklenen yeni özelliklerimiz ve sürümlerimizle bu yıl bizi nelerin beklediği hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız. Geliştiricilerin, yayıncıların, oyuncuların ve içerik üreticilerinin oluşturduğu, gittikçe büyüyen topluluğun bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz. 2022’ye kıyasla gerçekleşen 40 milyonluk artış ile artık Epic Games Store’da toplamda 270 milyondan fazla PC oyuncusu bulunuyor. Bu da toplam 804 milyon Epic platformlar arası hesap anlamına geliyor. 2023 yılında Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı en yüksek 36,1 milyon olarak kaydedilirken bir önceki yıl en fazla 68 milyon olan Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 75 milyona yükseldi. Yayıncıların ve geliştiricilerin mağazaya 1.300 yeni PC oyunu getirmesiyle birlikte 2023 yılında kataloğumuz kayda değer biçimde büyüdü. Epic Games Store artık 2.900’den fazla oyuna sahip ve bu da sunulan oyun sayısının 2022’den bu yana %88 arttığı anlamına geliyor. Oyuncular, bir önceki yıla göre %13’lük düşüş ile 3. taraf uygulamalar içinde 310 milyon dolarlık harcama yaptı. Epic’in kendi oyunlarını da dahil edersek; oyuncular 2023’te bir önceki yıla göre %16’lık artış ile toplamda 950 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Gelişmeye devam eden Epic Games Store Ücretsiz Oyunlar programı sayesinde, geçtiğimiz yıl kullanıcılarımıza toplam değeri 2.000 doların üzerinde olan 86 ücretsiz oyun sunmak için çeşitli yetenekli geliştiriciler ve yayıncılarla kurduğumuz ortaklıklarımızı sürdürdük. Bu yıl oyuncular tarafından 580 milyondan fazla kez ücretsiz olarak edinilen bu oyunlar yeni ve daha geniş kitlelerle buluştu. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“2024’te Epic Games Store’u neler bekliyor?” sorusuna verilen yanıt ise şöyle oldu: “2023’te, çok istenen bazı özellikleri ortaklarımıza sunmak için yoğun bir şekilde Epic Games Store’un arka uç geliştirmelerine odaklandık. Önümüzde geliştirici odaklı birçok yeni özelliğimiz olsa da 2024’te odağımızın büyük bir kısmını oyun keşfini ve genel olarak oyuncu deneyimini iyileştirmeye yönlendiriyoruz. İşte 2024 yol haritası için en önemli önceliklerimizden bazıları: 

  • -2024’ün başlarında yepyeni bir İndirme Yöneticisi geliyor. Tahmin edileceği üzere, güncellemelerle zamanlamayı kontrol edebilecek, indirmeleri planlayabilecek, indirme kuyruğunu yeniden sıralayabilecek ve daha fazlasını yapabileceksin.
  • -Çevrimdışı Modda, kasıtlı olarak çevrimdışı duruma geçme özelliği, net hata açıklamaları içeren daha sorunsuz bir başlatıcı deneyimi ve sınırlı bağlantıya sahip kullanıcılar için geliştirilmiş kimlik doğrulama akışları dahil olmak üzere önemli iyileştirmeler yapıyoruz.
  • -Sosyal İyileştirmeler: Arkadaş listeni daha anlamlı hale getireceğiz ve arkadaşlarınla iletişim kurman için sana daha fazla seçenek sunacağız.
  • -Ön satın alımlar için ön yükleme.
  • -Abonelik Desteği: Bu, kendi abonelik hizmetlerine sahip geliştiricilerin ve yayıncıların onları Epic Games Store’a getirebilmesini sağlayacak. En önemlisi, Epic Games Store’dan satın alınan aboneliklerle Ödül kazanabileceksin.
  • -Dinamik Paketler: Harika bir içerik paketinden yararlanmak istiyorsun ama paketin içindekilerden bazılarına sahip misin? Tasarruf fırsatlarını kaybetmeden bunlardan yararlanabileceksin.
  • -… ve Avrupa’da iOS’a çıkıyoruz! “

Bu arada Epic Games Store tarafından oyunculara şu an daha önce 390 TL’ye satılan Dakar Desert Rally oyunu ücretsiz olarak veriliyor. Bu oyun için geçilen açıklama şöyle: “Dakar Desert Rally, bugüne kadar geliştirilen en büyük ve en destansı off-road ralli yarışı macerası. Dakar Desert Rally, motosikletler, arabalar, kamyonlar, arazi araçları ve yan yana oturulan araçlar (SSV) gibi çok çeşitli lisanslı araç içeren, Amaury Sport Organisation’ın düzenlediği gezegendeki en büyük ralli yarışının benzersiz hızını ve heyecanını deneyimle. Oyun, hem sıkı off-road simülasyonu hayranları için hem de basit eğlence yarış oyunu hayranları için benzersiz mücadeleler sunuyor. Zorlu çevrimiçi çok oyunculu yarışlarda rekabet et ya da tek oyunculu çevrimdışı modda devasa vahşiliklerde dolaş. Resmi lisanslı araçlar, takımlar ve pilotlar ile çok oyunculu ve tek oyunculu modlarda resmi 2020, 2021 ve 2022 Dakar Rallisi yarışlarından 30’dan fazla eksiksiz ralli yarışı bölümü.

Epic Games Store yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri