reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 serisi Akıllı telefon LOG Tasarım

Samsung Galaxy S24 serisinin kamera kalitesi artırıldı

 - Güncelleme: 17 Şubat 2024 10:43

Türkiye’de de satılan Samsung Galaxy S24 serisinin kamera kalitesi yayınlanan yeni yazılım güncellemesi ile beraber arttı.

Samsung Galaxy S24 serisi, geçtiğimiz hafta bir ekran renk sorunu ile gündeme gelmişti. Özellikle Galaxy S24 Ultra kullanıcılarından gelen şikayetler, direkt olarak renklerin gösterimiyle alakalıydı. Burada Galaxy S24 Ultra’nın renkleri Galaxy S23 Ultra’ya oranla çok daha patlamış şekilde gösterdiği aktarılıyor ve bu durum sadece “Vivid” renk profili seçildiği zaman oluyordu. Samsung’un bu durumu yazılım güncellemeleriyle ortadan kaldıracağı düşünülüyordu çünkü ortada donanımsal bir sorun bulunmuyordu. Bu beklenti daha sonra doğru çıktı çünkü firma sorunun yazılımsal olarak çözüleceğini resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ise renk durumunu düzeltmek için resmi güncellemenin şubat ayı bitmeden herkese gönderileceği aktarıldı. Samsung bu durumu ortadan kaldırmak adına telefonların renk ayar menüsüne yeni bir seçenek ekleyecek (İngilizce “Vividness” olarak geçiyor), kullanıcılar bu sayede ekranın renk doygunluğunu / canlılığını manuel olarak istediği seviyeye getirebilecek. Bu yaklaşık 555 MB’lık güncelleme ile telefonların kamera performansları da iyileştiriliyor, bu konuda Samsung’un paylaştığı sürüm notları şöyle oluyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-High-Pixel modunda test ışıkta kalınan çekimlerin parlaklığı ayarlanarak görüntü kalitesi iyileştirildi.
-Yüksek zoom kullanılan çekimlerdeki metin netliği iyileştirildi. (Yalnızca Galaxy S24 Ultra)
-Arka kamera kullanılarak çekilen videoların netliği ve görüntü kalitesi artırıldı. (Yalnızca Galaxy S24 Ultra)
-Fotoğraf modu ön izlemesinde, iç mekanlardaki karanlık alanların parlaklığı artırıldı ve insanlar ile yüzlerin keskinliği iyileştirildi. (Yalnızca Galaxy S24 Ultra)
-Nesneler artık yemek modunda daha canlı görünüyor.
-Gece modunda doygunluk ve beyaz dengesi ayarlanarak sonuçlardaki renkler iyileştirildi.
-Galerideki yakınlaştırma sürecinin görüntü kalitesi iyileştirildi (Expert RAW uygulaması ile DNG formatları için)
-Arka kamera sisteminin, ters ışıkta kalan ve hızlı hareket eden nesneleri görüntüleme performansı iyileştirildi. (Yalnızca Galaxy S24 Ultra)
-İnsanlar ya da çiçekler gibi nesnelerin pozlaması ve renk üretimi iyileştirildi. (Yalnızca Galaxy S24 Ultra)

Bu güncellemenin Türkiye’ye gelmesi biraz zaman alacaktır.

Samsung Galaxy S24 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle