reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 3 ve 3T için Oreo çıktı [Yükle]

Fiyat-performans deneyimi arayan kullanıcılar için öne çıkan akıllı telefonları ile dikkatleri üzerine çeken ve geliştirdiği modelleri “amiral gemisi katili” olarak geçen OnePlus, geçtiğimiz haftalarda müjdesini verdiği bir gelişmeyi gerçeğe dönüştürdü. OnePlus 3 ile OnePlus 3T için Android Oreo güncellemesi indirmeye sunuldu.

Yaklaşık olarak bir aydır yürütülen kapalı beta süreci sonrasında OnePlus 3 ile OnePlus 3T‘nin Android Oreo güncellemesini açık beta süreciyle herkesin indirmesine açan şirket, eski telefonlarına verdiği bu destek ile gerçekten büyük takdir topluyor. 1,4 GB boyutunda olan ve OnePlus 3 için buradan, OnePlus 3T içinse buradan indirebileceğiniz Oreo güncellemesi, beta sürecinde olduğu için yüzde yüz sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunamıyor ancak yeni sürümün resmi olarak gelmiş olması bu sorunların kısa sürede çözüleceğini gösteriyor.

Hatırlamak adına Android 7.0 Noguat’ın üzerine gertirilen Android 8.0 Oreo, yerleşik PiP özelliğiyle dikkatlerine üzerine çekiyor. Fotoğraf içi fotoğraf olarak isimlendirebileceğiniz bu özellik kişilerin video izlerken internette gezinmesine imkan tanırken, işletim sistemi AdobeRGB, ProPhoto RGB ve DCI-P3 gibi zengin renk gamutlarına destek veriyor ve böylece kaliteli ekranlardan daha iyi yararlanılabiliyor. Bildirimlerin belirli süre için kapatılıp daha sonra tekrar açılmasına da imkan tanıyan Oreo bünyesine eklenen adaptif simgeleri cihaza göre değişiklik gösteriyor ve aynı zamanda uygulamaların belirli amaçlar için kısayollar oluşturmasının da önünü aralıyor.

Android Oreo güncellemesi sayesinde yeniden hayat bulan telefonlar, firma tarafından yapılan açıklamaya göre Oreo’dan sonra çıkarılacak ana Android sürümlerine yükseltilmeyecek.

İLGİLİ HABERLER