reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OnePlus 5’in yeni detayları gün yüzüne çıktı

İddialı Android cihazlarıyla karşımıza çıkan OnePlus, son olarak OnePlus 3T ile başarılı bir çıkış yapmıştı. Bunun üzerine şirketin 2017 yılında piyasaya süreceği telefon büyük merak konusu olmuştu. Nihayet OnePlus 5’ten ilk bilgiler gelmeye başladı.

OnePlus 4 yerine yanlışlıkla OnePlus 5 yazdığımızı düşünebilirsiniz ancak işin aslı çok farklı. Çin’de 4 rakamı ölüm anlamına geldiği için uğursuz sayılıyor. Bu nedenle hiçbir Çinli marka ürünlerinde 4 rakamını kullanmıyor. OnePlus’ın da bu rakamı atlayarak OnePlus 5’i tanıtacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S7 edge’e benzer bir tasarımla geleceği söylenen cihazın kavisli ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden güç alacağı belirtilen cihazın bu işlemciyle direkt olarak Samsung Galaxy S8’e rakip olacağını söylemek mümkün. OnePlus’ın beklemeden Qualcomm Snapdragon 821 tercih etme veya bekleyerek Snapdragon 835 işlemci kullanma arasında tercih yapmak zorunda kaldığı ve Snapdragon 835’i tercih ettiği söyleniyor.

Seramik gövdeye sahip olacak OnePlus 5’in çizilmelere karşı dayanıklı olacağı düşünülüyor. 23 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera ve 16 megapiksel çözünürlüğünde ön kamerayla geleceği söylenen cihazın 4.000 mAh pil ile uzun kullanım süresi sunacağı ifade ediliyor. 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri sunulacağı ileri sürülen cihazın 256 GB’a kadar depolama alanı seçeneğiyle geleceği belirtiliyor. Son olarak cihazda USB-C girişinin bulunacağı dile getiriliyor. Şimdilik hakkında söylenenler iddia olmaktan öteye gitmeyen cihazın önümüzdeki dönemlerde detaylanması bekleniyor.