reklamı kapat

POPÜLER

emoji

Önümüzdeki dönemde sunulacak yeni emoji seçenekleri paylaşıldı

The Unicode Consortium, kısa süre önce önümüzdeki dönemde herkese gelecek bazı yeni emoji seçeneklerini görücüye çıkardı.

Emojiler bildiğiniz üzere artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Şu an iletişimini sadece emojiler ile yürüten bir nesil dahi bulunuyor. Özellikle genç nesil hemen hemen tüm yazılı konuşmalarında eksiksiz olarak emoji kullanıyor. Şu an kullanımda yüzlerce emoji bulunuyor ve yenileri de tasarlanmaya devam ediliyor. The Unicode Consortium tarafından gösterilen yeni emojilerin de önümüzdeki dönemde iOS ve Android cihazlara geleceği açıklanıyor. Bu sefer toplam 31 yeni emojinin geldiği ve bunların farklı renk varyasyonlarına sahip olduğu belirtiliyor.

Üzerlerinde zamanla değişiklik olma ihtimali olan çünkü henüz taslak aşamasında olan emojiler arasında, genel olarak çok şaşırtıcı bir seçenek yer almıyor. Sadece inanılmaz büyük arşivi daha da büyük hale getiren The Unicode Consortium, bu tasarımları firmalara zorunlu da kılmıyor. Yani bunlar üzerinde Apple ya da Google kendi değişikliklerini gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Unicode Consortium, geçtiğimiz aylarda 2021’in en popüler emoji seçeneklerini açıklaması ile ses getirmişti. En çok kullanılan ilk 10 seçenek 2019 ve 2021 karşılaştırması ile tam olarak şöyle olmuştu:

2019: 😂 ❤️ 😍 🤣 😊 🙏 💕 😭 😘 👍
2021: 😂 ❤️ 🤣 👍 😭 🙏 😘 🥰 😍 😊

2021’de yine en çok “gülmekten gözünden yaş gelmek emojisi” tercih edildi. İkinci sırada ise standart kalp emojisi karşımıza çıkıyor.

-2022 ve 2023 içerisinde eklenecek yeni seçeneklerden bazıları-

Yeni emoji seçenekleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi