reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X5 Pro

OPPO Find X5 Pro için ışın izlemeli ilk uygulama dahil üç önemli gelişme

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, bugün yeni amiral gemisi OPPO Find X5 Pro özelinde ortaya çıkanlar ile gündemde.

Tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz bir ailenin parçası olan amiral gemisi OPPO Find X5 Pro, oldukça üst seviye bir cihaz. İşte bu cihaz için bugün gündem olan ilk konu, pil ve hızlı şark ile alakalı. Telefon 5.000 mAh pilini 80W hızlı şarj sistemi ile 12 dakika içerisinde tamamen doldurabiliyor ve aktarıldığı kadarıyla özel bir sistem ile bunu yaparken pil sağlığını da koruyor. Hızlı şarj sistemleri normalde pillerin ömrünü azaltıyor. Ancak OPPO bunu yeni “Battery Health Engine” ile olabilecek en yavaş hale getiriyor. Firmaya göre telefonun pili 1.600 şarj / deşarj sonrasında dahi yüzde 80 sağlık seviyesinde kalabiliyor. Find X5 Pro’yu bugün gündeme getiren diğer detay ise yeni bir özellik oldu.

OPPO Find X5 Pro, artık nabız ölçebiliyor ve telefonu bunu ilginç olarak göğüs üzerinden yapıyor. Kişiler telefonu belirli bir süre için göğsüne koyuyor ve hareket etmeden bekliyor. Bu sırada yerleşik sensörlerden (İvmeölçer ve jiroskop) diğer donanımlardan yararlanan telefon, anlık olarak nabız verisi belirliyor ve bu konuda dünyada bir ilke imza atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Find X5 Pro için bugün gündem olan son detay ise yeni bir uygulama oldu. Firma telefonun MediaTek Dimensity 9000 işlemcili versiyonu için “dünyada bir ilk” olduğu iddia edilen “Ray Tracing 3D Walpaper” uygulamasını duyurdu. Dimensity 9000 özelinde donanımsal olarak Ray Tracing yani ışın izleme desteği olan amiral gemisi, bu yıl sonunda APK olarak çıkacak uygulama üzerinden kişilere çok gerçekçi 3D animasyonlar sunacak gibi görünüyor.

İleride ışın izleme temelli oyunlar da çıkacak ancak bu konuda henüz acele edilmiyor. Çünkü donanımlar halen bu yüksek işlem gücü isteyen özellik için tam olarak yeterli hale gelmiş değiller.

OPPO Find X5 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti