reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro

OPPO Find X5 Pro için özel bir soğutma özellikli kılıf hazırlandı

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, bugün yeni amiral gemisi OPPO Find X5 Pro ile bir kez daha gündemde yer alıyor.

Advertisement

Tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz bir ailenin parçası olan amiral gemisi OPPO Find X5 Pro, oldukça üst seviye bir cihaz ve yüksek performans getiriyor. Bu yüksek performansın olumsuz etkisi ise yük altında yüksek ısı oluyor. İşte bunu ortadan kaldırmak adına bir adım atan OPPO, Türkiye macerası henüz bulunmayan amiral gemisi telefon için özel bir kılıf hazırladı. Bu “Ice-Skin” adına sahip kılıfın en önemli özelliği, bünyesinde “Glacier-Mat” olarak geçen bir hidrojel tabakasının bulunması. Aktarıldığı kadarıyla bu Wuhan Üniversitesi araştırmacılarının katkısıyla geliştirilen hidrojel tabakası, havadaki nemi toplayarak etkili bir soğutma gerçekleştirebiliyor. Bunun için özel bir açık yapılı tasarımla hazırlanan kılıf, OPPO’ya göre yük altında 3 derece kadar olumlu fark yaratabiliyor.

Akıllı telefonlarda böyle ufak sıcaklık farkları dahi ciddi fayda sağlayabiliyor. Aktif fana sahip olmayan telefonların sıcaklıklarını kontrol altında tutmak, işlemcinin saat hızını kısmasını engelliyor. Bu da uzun vadeli oyun seanslarında yüksek sıcaklık nedeniyle görülebilen performansın yani kare hızlarının düşmesinin önüne geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find X5 Pro, artık nabız ölçebiliyor ve telefon bunu ilginç olarak göğüs üzerinden yapıyor. Kişiler telefonu belirli bir süre için göğsüne koyuyor ve hareket etmeden bekliyor. Bu sırada yerleşik sensörlerden (İvmeölçer ve jiroskop) diğer donanımlardan yararlanan telefon, anlık olarak nabız verisi belirliyor ve bu konuda dünyada bir ilke imza atıyor.

OPPO Find X5 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti