reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell OPPO 5G

OPPO Reno 5G ve Turkcell’den 5G’de dünya rekoru!

Avrupa’da 5G bağlantılı ilk akıllı telefon Reno 5G’yi üreterek ses getiren OPPO, Türkiye’de de 5G alanında “ilk”lere imza atıyor. Turkcell, 5G pilot altyapısı üzerinde yaptığı hız testini OPPO Reno 5G ile gerçekleştirdi.

Turkcell, 5G alanında Türkiye’de bir ilke imza atarak 5G’li cep telefonlarına pilot şebekesi üzerinden 5G sinyali verdi. BTK’nın test için tahsis ettiği frekans üzerinden, Turkcell İstanbul Tepebaşı Plaza’da 6 Ağustos’ta gerçekleştirilen hız testinde saniyede 2 Gbps üzeri hızlara ulaşılarak dünya rekoru kırıldı. Ericsson ile yapılan ortak çalışmada 3.5GHz frekans spektrumunda 100MHz’lik band genişliği kullanılarak 5G destekli OPPO Reno 5G telefonu ile 2,283 Gbps hıza ulaşıldı. OPPO Reno 5G ile yapılan hız testi, söylendiği kadarıyla Türkiye’deki mobil bağlantı teknolojilerinde bir dönüm noktası oldu.

OPPO Reno 5G, tasarım, fotoğrafçılık, performans ve elbette bağlantı özellikleriyle gördüklerimizin ötesinde deneyimler yaşatıyor. Yüzde 93,1 oranında bir ekran / kasa oranına sahip olan Reno 5G, pop-up kamera tasarımı ile dikkat çekiyor. Üstün fotoğrafçılık teknolojisiyle bilenen OPPO, ilk kez Reno’nun üçlü lensli kamerasında 10x Hybrid Zoom’u kullanıcılarla buluşturuyor. En yeni ColorOS 6 işletim sisteminde çalışan, Qualcomm Snapdragon 855 yonga seti bulunan, 4065mAh pil ve VOOC Flaş Şarjı 3.0 ile donatılan OPPO Reno 5G, olağanüstü yüksek performans, güç ve şarj verimliliği sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell ve OPPO, 5G için heyecanlandırıyor

Kullanıcı deneyimini beklentinin ötesinde şekillendirmeye çalışan ve 5G’de öncü olan OPPO, söylendiği kadarıyla 2015 yılında ilk 5G ekibini kurdu. Firma o tarihten beri standardizasyon, Ar-Ge ve uygulamalar gibi alanlarda yeni nesil teknolojilere büyük yatırımlar yapıyor. 5G’nin küresel gelişiminin uzun süredir önemli parçası olan OPPO, akıllı 5G standart organizasyonuna 2,800’den fazla teknik teklif sunarak 3GPP’ye en çok katkıda bulunan markalardan biri oldu.

İlginizi Çekebilir

Firma geleceği böyle görüyor