reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno4 serisi OPPO Reno5

OPPO Reno5 serisi üç farklı işlemci ile geliyor; işte detaylar

OPPO Reno4 serisi sonrasında sıra OPPO Reno5 serisine geldi. Modeller söylendiği kadarıyla üç farklı işlemci ile yolda bulunuyor.

Çin merkezli kaynaklara göre OPPO Reno5 serisinde Qualcomm Snapdragon 765G 5G, MediaTek Dimensity 1000 ve Qualcomm Snapdragon 865 işlemcilere sahip en az üç farklı model olacak. Henüz tam isimleri belli olmayan telefonlar, ortak olarak 5G desteğine ve 65W hızlı şarj gücüne sahip olacak. Burada Reno5 hakkında daha çok bilgimiz var. Söylendiği kadarıyla telefon dört farklı renkte geliyor ve 6,43 inç Full HD+ 60 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü yüksek ihtimalle Snapdragon 765G işlemciden alan OPPO Reno5, 4.300 mAh kapasitesinde bir pil taşıyor gibi görünüyor. Önünde 32 megapiksel kamera yer alan telefon, arkasında 64 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel + 2 megapiksel kameraları taşıyor bilgisi geliyor. Modelin kutusundan Android 11 + ColorOS 11 ile çıkacağı aktarılıyor ve parmak izi sensörü ekrana entegre ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno5 beklenirken, OPPO Reno4 serisi kısa süre Türkiye’de satışa sunulmuştu. Peki telefonlar kaçtan gelmişti?

Firmanın Türkiye pazarına getirdi son modeller hatırlarsınız OPPO Reno4 Pro, Reno4 ve Reno4 Lite olmuştu. Modellerin fiyatları Reno4 Lite için 3.599 TL, Reno 4 Pro için 6.999 TL, Reno4 içinse 4.799 TL şeklinde karşımıza çıkmıştı. Ancak bu modeller şu an birçok satış kanalında çok daha ucuza bulunabiliyor. Telefonların fiyatları genel olarak çabuk düştü.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!