reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max parçalarına ayrıldı; hareketli sensöre yakın bakış [İzle]

iPhone 12 ailesinin en büyük ve gelişmiş modeli iPhone 12 Pro Max, JerryRigEverything tarafından parçalarına ayrıldı. Buradan güzel detaylar çıktı.

iPhone 12 Pro Max, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en büyük iPhone modeli ve en gelişmiş kamera sistemine sahip. Evet 12 Pro Max’te 12 Pro’dan dahi daha iyi bir kamera sistemi yer alıyor. Bunun da arkasında modelin 12 Pro’dan biraz daha büyük olan ana kamerasında “Sensor Shift” isimli bir teknolojinin yer alması bulunuyor. Birçok güncel aynasız fotoğraf makinesinde de yer alan bu sistem, görüntü sabitlemeyi optik değil direkt olarak sensörün kendisini hareket ettirerek yapıyor. Bu da standart OIS’lerden daha yüksek performans anlamına geliyor. JerryRigEverything tarafından yayımlanan yukarıdaki video tam da bu ana kamerayı ve Sensor Shift teknolojisini karşımıza getiriyor. Videoda fiziksel olarak sensörün nasıl hareket ettiği gösteriliyor ve standart OIS ile olan farkı gözler önüne seriliyor. Videoda modelin içindeki L şeklinde pil de görülüyor. Firmaların dar akıllı telefon gövdelerine sığdırmayı başardığı şeyler gerçekten şaşkınlık ve hayranlık yaratmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro Max dahil ailenin fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. iPhone 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların halen Türkiye fiyatları tam olarak belli değil. Telefonların Türkiye’de 4 Aralık tarihinde satışa çıkacağı konuşuluyor.

Modellerin resmi tanıtım videoları: