reklamı kapat

POPÜLER

Volvo

Volvo güvenlik testlerinin yeni yardımcısı; son teknoloji simülatör

Güvenlik testlerinin mutfağında son teknoloji özel simülatörlerden faydalanan Volvo, oyun dünyasının da nimetlerini kullanıyor.

Güvenlik testlerinin somut dinamikleriyle sık sık gündeme gelen Volvo, işin mutfak kısmında birbirinden farklı alanlardaki teknolojileri harmanlıyor. Marka mühendisleri “en üst düzey sürüş simülatörü” olarak adlandırılan şema üzerinden, güvenlik ve otonom sürüş teknolojisinde yeni adımları geliştiriyor. Şema kapsamında hareketli bir sürücü koltuğu, dokunmaya duyarlı geri bildirimler veren bir direksiyon ve son derece net görüntüler sunan bir sanal gerçeklik başlığından faydalanılıyor. Markanın simülatörü, konuyu bir sonraki seviyeye taşıyor ve gerçeği simülasyondan ayırt etmeyi zorlaştırıyor.

Volvo bu teknolojiyle hür türlü olasılığı sanal dğünya

Lider gerçek zamanlı 3D geliştirme platformu Unity’nin ve Finlandiyalı sanal ve karma gerçeklik uzmanı Varjo’nun en son teknolojilerini kullanan simülatör, gerçek yollarda gerçek bir otomobil sürme deneyimi sunuyor. Simülatör, gerçeklik benzeri yüksek çözünürlüklü 3D grafikleri, artırılmış gerçeklik başlığını ve sanal dünyadan dokunsal geribildirimler sağlayan ve aynı zamanda bedensel tepkileri de izleyen Teslasuit’i birleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yazılım ve donanım kombinasyonu, Volvo mühendislerinin trafik senaryolarını gerçek bir otomobil kullanırken, gerçek bir test pistinde sayısız defa ve tam güven halinde simüle etmelerini sağlıyor. Mühendisler böylelikle, yeni güvenlik, sürüş yardımı ve otonom sürüş özelliklerinin geliştirilmesi konularında, insanlar ve otomobil arasındaki etkileşim hakkında önemli bilgiler edinebilecek. Test uzmanları, hayal edilen aktif güvenlik ve sürüş yardımı özelliklerine gelecekteki otonom sürüş kullanıcı ara yüzlerine, gelecekteki otomobil modellerine ve diğer birçok senaryoyu deneyimleyebilme ayrıcalığına da sahip. Simulatör gerçek pistlerde veya test laboratuvarında kullanılabilir ve her senaryo özelleştirilebiliyor. Bu da kelimenin tam anlamıyla sonsuz olasılık anlamına geliyor.

İlgili video

Captur tanıtımı