reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max

Parçalarına ayrılan iPhone 12 Pro Max’te beklenmedik pil gelişmesi

Yurt dışında piyasaya sürülen iPhone 12 Pro Max parçalarına ayrıldı. 12 Pro Max’te 11 Pro Max modelinden daha büyük bir pil kapasitesinin kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

iPhone 11 Pro Max’te 3.969 mAh pil kullanan Apple’ın yeni modelde 3.687 mAh pil kullandığı ortaya çıktı. Daha düşük pil kapasitesinin kullanılmasının sebebinin 5G olabileceği söz ediliyor. Ayrıca daha büyük bir kamera sensörünün de kullanılması Apple’ın böyle bir yol izlemesine sebep olmuş olabilir. Daha büyük kamera sensörleri ve 5G, telefondaki anakartın farklı bir yere taşınmasına sebep olduğu da söyleniyor. SeekDevice tarafından parçalarına ayrılan iPhone 12 Pro Max modelindeki diğer bileşenlerle ilgili bilgi ise paylaşılmadı. Apple bu yılki Pro Max modelinde daha düşük pil kapasitesi tercih etse de yeni işlemci ve yazılım sayesinde pil performansını koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro Max kamera performansıyla rakiplerine gözdağı veriyor

12 megapiksel açı, 12 megapiksel ultra geniş açı ve 12 megapiksel telefoto kameraların tercih edildiği modelde optik bozulmaları azaltan 7P lens yapısı kullanılıyor. Ailenin en büyüğü 12 Pro Max’te yüzde 47 oranında büyütülmüş bir geniş açı kamera sensörü yer alıyor ve “Sensör-Shift” teknolojisi ile üst seviye görüntü sabitleme yapılıyor. Burada direkt olarak sensör hareket ettiriliyor. Gece modu TrueDepth ön kamera dahil tüm kameralarda çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’ler için özel Apple 1 sürümleri