reklamı kapat

POPÜLER

Oppo’dan dünyanın en hızlı parmak izi sensörlü telefonu

Parmak izi okuyucular artık akıllı telefonlar için olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Orta seviye cihazlarda bile kullanılmaya başlanan özellikte kullanıcılar yüksek hız ve düşük hata payına önem veriyor. Oppo’nun yeni akıllı telefonu R9 ise yüksek hızlı parmak izi okuyucusuyla tüm rakiplerini geride bırakıyor.

Cihazlarda yer alan parmak izi okuyucular, genelde 1 saniyenin altında bir sürede cihaza giriş yapılabilmesini sağlıyor. Oppo’nun geliştirdiği R9’daki sensör ise yalnızca 0,2 saniye gibi inanması güç bir sürede cihazın açılmasını mümkün hale getiriyor. Mobil ödemelerin de yapılabildiği cihazda böylece parmağı dokundurur dokundurmaz cihaz kullanıma hazır hale geliyor.

Oppo R9’da 1080p çözünürlüğünde 5,5 inçlik ekran bulunuyor. 1,95 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli işlemciden güç alan cihazda 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı yer alıyor. VOOC hızlı şarj teknolojisine sahip olacağı söylenen cihazın 2850 mAh’lik pilinin kısa bir sürede şarj olabileceği dile getiriliyor. Ayrıca 16 megapiksel çözünürlüğündeki kamera ile başarılı fotoğrafların yakalanabileceği de söylenenler arasında. 385 dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddia edilen cihazın tüm detaylarının 17 Mart tarihinde yapılacak olan etkinlikte belli olması bekleniyor.

YORUMLAR