reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO
OPPO

OPPO’dan sanal dünya sürecini hızlandıran uygulama: CybeReal AR

Geçtiğimiz yıl INNO DAY etkinliğinde, artırılmış gerçeklik uygulaması CybeReal AR‘ı ilk kez tanıtan OPPO, yakın zamanda bu teknoloji ile ilgili önemli ilerlemeler kaydetti. Yapay zeka motorunu benimseyerek artırılmış gerçekliği bir üst seviyeye yükselten OPPO, bu deneyimi Çin’deki amiral mağazalarına getirdi.

Şu anda, OPPO Beijing Wukesong ve Guangzhou Zhengjia Plaza amiral mağazalarında ziyaretçiler, CybeReal’i kullanarak gökyüzünden ellerine inen 4 metre uzunluğundaki Find X3 Pro ile etkileşime girerek canlı fotoğraflardan oluşan bir duvarın yavaşça açılmasını sağlayabiliyor. Hans Zimmer’ın Find X3 Serisi için bestelediği ‘Colorful Future’ fon müziği arka planda çalarak ziyaretçilerin önünde duvar bir parşömen gibi yavaşça açılıyor.

Yapay zeka destekli uygulama, büyük amiral mağazaların iç mekanlarını birkaç saat içinde 3D örneklere dönüştürebiliyor. Altta yatan yapay zeka platformu, saatte 12.000 taranmış görüntüyü işleyebiliyor. İç mekanlar tarandıktan sonra, uygulama kısa sürede hassas ve gerçek zamanlı 3D rekonstrüksiyonu destekliyor. OPPO’nun AR düzenleme aracıyla, çalışanlar daha da heyecan verici bir artırılmış gerçeklik ortamı yaratmak için istedikleri zaman AR içerik malzemelerini düzenleyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO tarafından geliştirilen teknoloji iç mekan konumlandırmaya önemli katkı sağlıyor

OPPO’nun tescilli RLOCS (Gözlem Kısıtlamalarıyla Erişim ve Yerelleştirme) görsel konumlandırma algoritması, iç mekan konumlandırmayı santimetre düzeyinde doğruluyor. OPPO’nun CybeReal teknolojisi, önümüzdeki Ekim ayında International Conference on Computer Vision’da (ICCV) yarışmaya katılacak.

İlginizi Çekebilir

Amazo imzalı uçabilen güvenlik kamerası ile tanışın