reklamı kapat

POPÜLER

Orta segmentte liderliğe oynuyor; Samsung Galaxy A73 5G incelemesi

SAMSUNG GALAXY A73 5G KAMERA PERFORMANSI

Samsung Galaxy A73

Samsung, Galaxy S serisi ve katlanabilir ekranlı telefonlarında en üst düzey kamera performansı sunuyor. Kısa bir süre önce incelemesini paylaştığımız Galaxy S22 Ultra serinin en iddialı kamera performansı sunan modeli olarak beğenimizi kazanmıştı. Samsung üst segment modellerde sunduğu başarılı kamera performansını Galaxy A73 5G modeline de taşıyor. Galaxy A73, Samsung’un kameralarından alışık olduğumuz düzeyde bir performansa imza atıyor. Biz telefonun kamerasıyla Caddebostan Sahil’de fotoğraflar çektik. Güneşli bir günde kullandığımız telefonun kamerası bize canlı ve detaylı fotoğraflar sundu.

Telefonun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlüğünde fotoğrafların çekilmesini mümkün kılıyor. Eğer fotoğraflarda çok fazla detay aramıyorsanız bu mod yerine standart çözünürlükte kamerayı kullanmanız gerektiğini düşünüyoruz. 108 megapiksel modu tercih edildiğinde fotoğrafların boyutları da artırıyor.  Ana kamera gece moduna destek verdiği için düşük ışıkta da iyi sonuçlara imza atıyor. Ayrıca ana kameranın optik görüntü sabitleme sistemine destek vermesi hem gece fotoğrafçılığında hem de video çekiminde daha başarılı kareler ortaya çıkmasını sağlıyor. Telefonda bu kamera dışında ultra geniş açı, makro ve derinlik kameraları da yer alıyor. Telefonda telefoto kamera ise ne yazik ki yer almıyor. Telefoto kamera yer almadığı için telefon optik yakınlaştımaya imkan tanımasa da iyi ışıkta 4 kata kadar yapılan çekimlerde güzel kareler yakalanbiliyor.  Ana kamera dışındaki kameraların  kameraların performansları ana kamera kadar iddialı olmasa da aydınlık ortamlarda başarılı kareler çekilebiliyor. 32 megapiksel çözünürlük sunan ön kameranın performansını da başarılı bulduk. Hem iyi hem de düşük ışıkta güzel kareler çekmek mümkün. Ayrıca ön kamera hem portre hem de gece moduna destek veriyor. Telefonun ön ve arka kamerasıyla kaydettiğimiz 4K çözünürlüğündeki videoların kalitesinden de memnun kaldık.

Sonuca gelecek olursak Samsung Galaxy A73 5G, amiral gemisi akıllı telefonlarda kullandığımız özellikleri daha uygun bir fiyata sunan başarılı bir orta segment telefonu. Türkiye’deki satış fiyatı ne yazik ki yüksek olsa da telefonun sunduğu kaliteli ekran deneyimi ve başarılı kamera performansı telefonu ilgi çekici kılıyor. Resmi satış fiyatı 11.999 TL olsa da bazı satış kanallarında daha uygun fiyatlara temin edilebilen telefonu Galaxy S22 ailesindeki çoğu özellikler erişebilir bir fiyata sahip olmak isteyen kullanıcılara öneriyoruz.