reklamı kapat

POPÜLER

Oyun geliştiricisi Barbie kalıpları yıkıyor

20 Haziran 2016

Bütün ömrünü gerçekçi olmayan vücut ölçülerine sahip olmak ve genelde pembe giyinmekle geçiren Barbie, son dönemde kadınları belli başlı kalıplara sokmaya çalışmaktan vazgeçti. Yılın başlarında farklı vücut ölçülerinde bebeklerle piyasaya çıkan üretici Mattel, şimdi de oyun geliştiricisi Barbie ile karşımızda.

Kot, tişört ve yeşil bir ceketten oluşan gerçekçi giyim tarzı, pembe olmayan kulaklık, dizüstü bilgisayar ve tablet gibi cihazlarıyla birlikte gelen yeni Barbie, oyun geliştirici olarak çalışıyor. Mattel’in çevrim içi mağazasından sipariş edilebilen yeni Barbie, 12,99 dolardan satışa sunuldu.

Mattel, Barbie serisinin vizyonunu son dönemde genişletmeye çalışmasıyla dikkat çekiyor. Artık farklı vücut ölçülerine de sahip olan Barbie’lerin meslekleriyle öne çıkan modelleri de bulunuyor. Veteriner, film yönetmeni veya sporcu Barbie’lerin yanında şimdi de oyun geliştiricisi olarak çalışan bir Barbie’nin gelmesi önemli çünkü Barbie gibi oyuncakların çocukların hayalgücü üzerindeki etkisi büyük olabiliyor. Profesyonel bir sporcu, yönetmen veya oynarken çok keyif aldıkları bir oyunun geliştiricisi olabilecekleri fikrini aşılaması yönünden son derece anlamlı.