reklamı kapat

POPÜLER

Oyun performansıyla dikkat çeken bilgisayar; Dell G3 incelemesi

SADE TASARIM

Dell G3 15, adından da anlaşılacağı üzere 15 inçlik bi ekran boyutuna sahip. 15 inçlik ekran sayesinde çoklu pencereleri kullanmak ve bilgisayarda Netflix gibi servislerden video izlemek epeyce keyifli. 4K yerine Full HD bir ekranın tercih edildiği bilgisayarda mat bir ekran karşımıza çıkıyor. Mat bir ekrana sahip olduğu için bilgisayarı parlak ortamlarda da rahatlıkla kullanmak mümkün.

Full HD ekranın parlaklık ve keskinlik açısından gayet yeterli olduğunu da yeri gelmişken söyleyelim. Bilgisayarda eleştirdiğimiz önemli bir nokta ise bilgisayardaki ekranın çerçevesinin oldukça kalın olması. Günümüzde ekran çerçevelerinin inceldiğini göz önüne alırsak Dell G3 15’te bu durumun üzücü olduğunu belirtelim. Kalın çerçeveleriyle eski bir tasarım gibi görünen bilgisayarın gövdesinde plastik malzeme kullanılıyor.

Karbon fiber görünümüyle dikkat çeken bilgisayarda mavi renkte yanan arka aydınlatmalı klavyeden ve mavi çizgili trackpad’den epeyce etkilendik. Oyun dizüstü bilgisayarlarıyla kıyaslandığında çok da ağır olmayan Dell G3’ün yine de hafif bir bilgisayar olmadığını belirtelim. İnternet sayfamıza haber yazarken ve test yazımızı hazırlarken kullandığımız bilgisayarın klavyesi bizi fazlasıyla tatmin etti. Saatlerce kullandığımız bilgisayarın klavyesinin rahat bir deneyim sunduğunu söyleyelim.

Klavye dizilimiyle bizden tam not alan bilgisayarda trackpad başarılı bir şekilde çalışsa da boyut olarak biraz daha büyük olabilirdi. Bilgisayarın bağlantı noktaları da dikkat çekiyor. Dell G3 15’ün sol tarafına baktığımızda HDMI 2.0, RJ-45, iki adet USB 3.1 ve kulaklık/mikrofon girişi, bilgisayarın sağ tarafına baktığımızda ise bir adet USB 2.0 ve SD kart okuyucu bulunuyor. Bilgisayarda USB-C bağlantısı ise ne yazık ki yer almıyor. 2018’de piyasaya sunulan bir bilgisayar olduğu için USB-C bağlantısının Dell G3 15’te olması gerekiyor.