reklamı kapat

POPÜLER

Oyun performansıyla dikkat çeken bilgisayar; Dell G3 incelemesi

GÜÇ ODAKLI

Oyun odaklı bir dizüstü bilgisayar olduğu için Dell G3’te üst düzey özellikler yer alıyor. Bilgisayarın Core i5 işlemcili versiyonu olsa da bizim test ettiğimiz modelde Core i7-8750H işlemci bulunuyor. Core i5 işlemciye kıyasla daha güçlü performans sergileyen Core i7 işlemci ve GTX 1050 grafik işlemcisi günümüzdeki çoğu üst düzey oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor. Kısa bir süre önce satışa sunulan Call of Duty Black Ops 4 ve GTA V oyunlarını oynadığımız bilgisayar bizi fazlasıyla tatmin etti. Oyunlarda en üst düzey seçenekleri açmayı düşünen biriyseniz piyasada çok daha güçlü makinelerin olduğunu altını çizsek de bu bilgisayarların fiyatlarının Dell G3 15’ten daha yüksek olduğunu söyleyelim. iPhone X ve Sony NEX 6 ile kaydettiğimiz Full HD videoları After Effects’te düzenledik. Render işleminde de hızlı bir performans sergileyen bilgisayar Photoshop uygulamasında da herhangi bir sorun yaratmadı.

Yeri gelmişken söyleyelim. Dizüstü bilgisayar gerçekleştirdiğimiz Geekbench testinde 54.522 puan aldı. Oyun oynamayı seven biriyseniz ve bir dizüstü bilgisayara çok fazla miktarda para ödemek istemiyorsanız Dell G3 15’in performansı sizin için yeterli. Cihazın pil ömrü performansının ise daha iyi olması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Parlaklığı en üst düzeye getirmediğimiz bilgisayar yaklaşık 4,3 saatlik pil ömrü sundu. Uzun saatler bilgisayar başında çalışan biriyseniz bilgisayarın şarj adaptörünü yanınızda gezdirmenizde yarar var. Parmak izi sensörünün de unutulmadığı bilgisayarda sensör başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu arada performans kısmına değinmişken depolamayı da unutmayalım.

Bilgisayarda 1 TB’lık diske 128 GB’lık SSD eşlik ediyor. 128 GB’lık SSD bilgisayarın hızlı performans sergilemesine büyük katkı sağlıyor. 8 GB RAM’i bünyesinde barındıran Dell G3 15’te Windows 10 Home versiyonu yüklü geliyor.