reklamı kapat

POPÜLER

ParaMara

ParaMara ile bulut tabanlı temassız ödeme dönemi

ParaMara Temassız ile ING Bank, Türkiye’de bir ilk olarak bulut tabanlı MasterCard temassız ödeme imkanı sunmaya başladı. ParaMara Temassız ile ING Bank müşterileri, tüm dünyada MasterCard ile anlaşmalı noktalarda Android ve NFC uyumlu akıllı telefonlarıyla temassız ödeme gerçekleştirebiliyor.

Kullanıcılar, ParaMara uygulamalarına ücretsiz olarak kredi kartlarını tanımlayarak hemen kullanıma başlayabiliyor. Türkiye’nin ilk bulut tabanlı MasterCard temassız ödeme uygulaması olan ParaMara Temassız ile ING Bank müşterileri artık karta ihtiyaç duymadan cep telefonuyla ParaMara uygulaması üzerinden temassız ödeme yapabiliyor. HCE teknolojisi sayesinde, ING Bank müşterileri GSM operatörlerine gitmeden veya SIM kartı değişikliğine ihtiyaç duymadan ParaMara Temassız ile cep telefonlarına temassız ödeme özelliği kazandırıyor ve bulut ortamında bilgilerini saklayarak ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

Android 4.4 ve üzeri işletim sistemli ve NFC destekli akıllı telefonlara indirilen ParaMara uygulaması üzerinden oluşturulan ParaMara Temassız ile tüm dünyadaki MasterCard temassız ödeme noktalarında kullanıcılar ödemelerini akıllı telefonlarını POS cihazlarına okutarak tamamlayabiliyor. ParaMara Temassız ile Türkiye’deki yüz bine yakın temassız ödeme kabul eden iş yerinden yapılan 50 TL altındaki alışverişlerde şifre gerekmiyor, 50 TL üzerinde ise POS cihazı üzerinden kart şifresi giriliyor ve kartlı işlemlerdeki müşteri deneyimi korunarak ödeme yapılabiliyor.

ParaMara Temassız 3 adımda yaratılabiliyor
ParaMara uygulamasını indiren ING Bank kredi kartı müşterileri için akıllı telefonlarına temassız ödeme fonksiyonu kazandırmak çok kolay. Müşteriler, ParaMara üzerinden ParaMara Temassız oluşturmak istediklerinde saniyeler içerisinde işlemlerini tamamlıyor ve sistem otomatik olarak ING Bank kredi kartlarından birisine temassız özelliği tanımlanabiliyor. Birden fazla ING Bank kredi kartı olan müşteriler, ParaMara Temassız oluştur komutunu verdiğinde tüm ING Bank kredi kartları uygulama içerisinde karşılarına çıkıyor ve kendi seçtikleri karta temassız özelliği verebiliyor. Bunun yanında ParaMara Temassız ile yapılan tüm ödeme işlem hareketleri de anlık olarak ParaMara üzerinden görüntülenebiliyor.