reklamı kapat

POPÜLER

Parrot Jumping Sumo

Parrot’un yeni oyuncakları: MiniDrone ve Jumping Sumo [Video]

Las Vegas’ta başlayan CES 2014 her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginç ürünlere ev sahipliği yapıyor. Parrot tarafından geliştirilen MiniDrone ve Jumping Sumo da bu ürünlerden. Geçtiğimiz yılki fuarda AR.Drone 2.0 ile tüm dikkatleri üstüne çeken Parrot, anlaşılan yeni ürünleriyle de bu geleneğini sürdürmeye kararlı.
MiniDrone
AR.Drone modelinin daha küçük versiyonu olarak tasarlanan MiniDrone, sahip olduğu tekerlekler sayesinde yerde de gidebiliyor. Bu tekerlekler daha sonra çıkarılabiliyor. MiniDrone üzerindeki dört pervane sayesinde oldukça rahat kontrol ediliyor. Üstelik de havada kendi kendine sabit kalabiliyor; sabit tutmak için fazla uğraşmanıza gerek yok. MiniDrone, Bluetooth 4.0 bağlantısı ve iOS/Android için geliştirilmiş uygulama yardımıyla mobil cihazlarla bağlantı kuruyor. Tam dolu pille 6-7 dakikalık kullanım imkanı olduğu söylenen ve yaklaşık 50 metre kontrol mesafesi olduğu belirtilen MiniDrone’da 500 MHz işlemci, 1 GB RAM, barometre, jiroskop, akselerometre, ultrasonik sensör ve cihazın alt kısmında kamera yer alıyor.

Parrot Jumping Sumo
Parrot Jumping Sumo
CES 2014’te duyurulan diğer ilgi çeken ürün ise Parrot Jumping Sumo oldu. Yerden gitme ve zıplama yeteneğiyle göze çarpan oyuncak, mobil cihazlara Wi-Fi 2,4 veya 5 GHz sinyalle bağlanıyor ve mobil cihazlar için geliştirilen uygulamayla kontrol edilebiliyor. Yerden 1 metreye kadar sıçrayabilen iki tekerlekli araçta 320×240 piksel çözünürlüklü bir kamerada bulunuyor. Bu kameradan gelen görüntü kullanıcının akıllı telefon ya da tabletinin ekranında görünüyor. Kamera ile video kaydı yapmak da mümkün. Parrot Jumping Sumo’nun kullanım süresi 20 dakika. Parrot’un yeni oyuncaklarının kullanıcılarla ne zaman ve ne gibi bir fiyattan buluşacağı şu an için belli değil.
Parrot Jumping Sumo

VİDEO

YORUMLAR