reklamı kapat

POPÜLER

PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor

Dünyanın önde gelen online ödeme sistemlerinden biri olan ve Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip PayPal, aldığı bir kararla birlikte Türkiye’deki tüm faaliyetlerine son verdiklerini açıkladı.

Buna göre 6 Haziran tarihi itibarıyla PayPal üzerinden para gönderimi ve alımı yapılamayacak. Bu hem alıcı hem de satıcı tarafını etkileyecek ve kullanıcılar farklı alternatiflere yönelmek zorunda kalacak. Ayrıca PayPal nakit kart kullanıcıları da bu tarihten itibaren kartlarını kullanamayacak. Hesaplarında para olan kişilerin bu parayı kendi hesaplarına aktarabileceği belirtiliyor. PayPal yaptığı açıklamada BDDK’dan gerekli izinleri alamadığı için Türkiye’den çekildiğini belirtirken ilerleyen dönemlerde anlaşmanın sağlanması için çalışmalar yapacağını da sözlerine ekliyor. PayPal tarafından yapılan resmi açıklamayı aşağıdan görebilirsiniz.

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”