reklamı kapat

POPÜLER

PC için Game Pass

PC için Game Pass fiyatında artışa gidiliyor

PC için Game Pass fiyatı kısa süre içerisine artıyor. Ancak Microsoft burada yine de kullanıcıların bütçesini sarsacak bir fiyat belirlememiş.

Game Pass sistemi biliyorsunuz orijinal olarak Xbox tarafı için tanıtılmış, daha sonra PC tarafı için de getirilmişti. İşte bu PC tarafının oyuncuları alıştırmak için konulan aylık 4,99 dolarlık ücreti 17 Eylül sonrasında servisteki “beta” takısı atılarak 9,99 dolar seviyesine çıkıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi bu yeni fiyat oyuncuları çok etkileyecek kadar yüksek değil ve bu da sevindiriyor. Game Pass’e üye olduğunuz zaman 100’ün üzerinde oyuna erişim sağlıyor ve istediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz. Türkiye’de de açık olan servis için burada görünen mevcut fiyat şu şekilde: “Katılın ve ilk ayınız için 5,90 TL, ardından sınırlı süreli fiyat olarak ayda 14,99 TL ödeyin.” Türkiye’de 17 Eylül sonrasında 30 TL’ye çıkacak gibi görünen PC için Game Pass, Türkiye’deki oyun fiyatları göz önüne alındığı zaman artış sonrasında dahi çok mantıklı duruyor. Game Pass’ın kütüphanesi her ay yenileniyor ve bağımsız yanında çok sağlam büyük oyunlar da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan en son Game Pass için çok ideal olan 299 dolarlık Xbox Series S gelmişti

Modelin kısa süre önce de teknik detayları netleşti. Tekrar bakarsak Series S modeli abisi Series X ile aynı güçte bir işlemci taşıyor. Konsol 4K oyunculuğa odaklanmıyor ve bu yüzden 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor. Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor.

Bu da sızıntıya göre 499 dolarlık Xbox Series X