reklamı kapat

POPÜLER

Pegasus Hava Yolları’ndan barkodlu mobil check-in

Türkiye’de ilk kez “Barkodlu check-in” uygulamasına başlayan Pegasus Hava Yolları, cep telefonları aracılığıyla mobile.pegasus.com adresinden check-in yapan yolcularının ceplerine gelen barkod ile daha kolay ve hızlı seyahat etmesini sağlıyor. Cep telefonlarıyla check-in yapan yolcuların telefonlarına bir barkod linki gönderiliyor. Bu linkteki barkodu telefonlarına kaydeden yolcular havalimanlarında boarding için güvenlikten geçişlere konulan akıllı cihazlara barkodlarını okutabiliyor. Yolcular, istedikleri takdirde barkod uygulamasını internet sitesinden yaptıkları check-in işlemlerinde de seçmeli olarak kullanabiliyor.

İlk aşamada İstanbul Sabiha Gökçen , İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa havalimanları çıkışlı yurt içi uçuşlarında kullanılabilecek mobil check-in uygulamasından yararlanabilmek için kullanıcılarının telefonları aracılığıyla internete bağlanabilmeleri gerektiğini de hatırlatalım.

MOBİL CHECK-IN NASIL ÇALIŞIYOR?

Cep telefonu üzerinden www.flypgs.com veya mobile.flypgs.com adresinden internet check-in işlemine başlanır.

1. ADIM:
İnternet check-in menüsüne tıklanır.Rezervasyon Kodu (PNR) , Ad ve Soyad bilgileri girilerek internet check-in’e uygun uçuşlar sorgulanır. Check-in işlemi, sayfadaki adımlar takip edilerek tamamlanır. Check-in işlemi tamamlandıktan sonra Cep Telefonu ve E-posta bilgilerinin gireleceği sayfa gelir. Buraya bilgiler girilir ve onaylanır.

2. ADIM:
Verilen cep telefonu ve e-posta adresine uçuş bilgilerini ve barkod linkini içeren mesaj (SMS ve/veya e-posta mesajı) gönderilir.

3. ADIM:
Gelen linke tıklandığında biniş kartı yerine kullanılacak barkod açılır. Bu barkod aracılığı ile boarding yapılır.