reklamı kapat

POPÜLER

Performans canavarı Mercedes-Benz AMG SLS Black Series

Mercedes, SLS AMG‘nin Black Series paketli yeni modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. SLS AMG GT3 yarış otomobilinden alınmış bir dizi yeni aerodinamik ve mekanik özellikleri bünyesinde barındıran bu süper yarış otomobiline yazik ki sınırlı sayıdaki otomobilsever sahip olacak. Dış görünümüyle göz kamaştıran otomobilin 6,2 litre hacimli V8 motoru ise 622 beygir güç ve 634 Nm tork üretiyor. Black Series’in boş ağırlığı standart SLS AMG’ye göre 70 kilogram azalarak 1550 kilograma inmiş durumda.
Mercedes Benz AMG SLS Black Series
Maksimum 315 km/s hıza ulaşan otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 3,5 saniyede tamamlayabiliyor. Mercedes Benz AMG SLS Black Series buna ek olarak 7 vitesli çift kavramalı yarı otomatik şanzıman kullanılıyor. GT yarış otomobilinden Black Series’e aktarılan mekanik özellikler sayesinde aracın motor hızının da dakikada 7200 devirden 8000 devire yükseldiği belirtiliyor. Black Series’in egzoz sisteminde de değişikliğe gidilmiş. Araçta kullanılan çelik egzoz yerini titanyuma bırakmış. Bu sayede aracın ağırlığının 13 kilogram azaldığı, geri basıncın düştüğü ve egzoz sesinin daha çarpıcı bir hal aldığı belirtiliyor.
Mercedes Benz AMG SLS Black Series
Mercedes’in spor otomobili karbon seramik fren disklerini de standart olarak sunuyor. 20 inç jantların kullanıldığı otomobilin arka tarafında yer alan spoiler ile yan hava kanallarında karbon fiber malzeme kullanılmış. Dış görünümüyle sportif bir görünüm sunan aracın iç mekan tasarımı ise büyüleci. Aracın iç mekan tasarımında karbon fiber kaplamalar, alcantara döşemeler ve hafifletilmiş koltuklar göze çarpıyor. Mart ayının ortalarında satışa sunulacak spor otomobilin yurtdışındaki satış fiyatı ise 400 bin dolar.
Mercedes Benz AMG SLS Black Series
Mercedes Benz AMG SLS Black Series
Mercedes Benz AMG SLS Black Series