reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Asus ZenWiFi Pro XT12

Performansıyla dikkat çeken Wi-Fi 6 ağ sistemi: Asus ZenWiFi Pro XT12

Asus yüksek performans sunan üç bant Wi-Fi ağ sistemini tanıttı. Asus ZenWiFi Pro XT12 olarak adlandırılan sistem Wi-Fi 6 sistemiyle geliyor.

Advertisement

Yeni nesil 2,0 Ghz 64-bit Broadcom işlemci ve Broadcom Wi-Fi yonga setinin yer aldığı cihaz 1.100 Mbps Wi-Fi performansa ulaşabiliyor.

Asus ZenWiFi Pro XT12, ortama bağlı olarak en iyi arka plan bağlantısını isteğe göre otomatik seçebiliyor. Üç bantlı yapılandırma sayesinde, ağ sistemi için daha verimli bir arka plan bağlantısı kurulabiliyor. ODMA ve MIMO teknolojilerini destekleyen Wi-Fi 6, Wi-Fi 5’e göre 4 kat daha yüksek kapasite sunuyor. ZenWiFi Pro XT12’de iki adet de 2,5 Gbps Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. ZenWiFi Pro XT12, ASUS RangeBoost Plus teknolojisini de kullanıyor. RangeBoost’un bu en güçlü sürümü sayesinde eski cihazlar da dahil olmak üzere tüm Wi-Fi cihazları için kapsama alanı artıyor. ASUS RF teknolojisi ve Asus’a özgü diğer teknolojilerle birlikte, RangeBoost Plus Wi-Fi sinyal menzilini ve kapsama alanını yüzde 38’e kadar artırıyor. İki düğümlü yapılandırma yaklaşık 557 metrekare için kapsama alanı sağlıyor. Daha geniş evlerde Asus AiMesh uyumlu router’larla kapsama alanını daha da genişletmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ZenWiFi Pro XT12 modelinin Türkiye fiyatı belli mi?

ZenWiFi Pro XT12 sistemi iki adet cihazdan oluşuyor. Tasarımıyla gelecekten fırlamış gibi görünen set kullanıcıların Wi-Fi sorununa çözüm getiriyor. Kasanın üzerindeki şeffaf duvarlı bölmede sekiz adet güçlü anten mevcut. Tasarımı ve performansıyla göze çarpan setin Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı. Cihazın yurt dışı fiyatı ise 899 dolar.

İlginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü