reklamı kapat

POPÜLER

PES 2018’in ilk detayları ve çıkış tarihi belli oldu

Satış rakamı bazında FIFA’nın çok gerisinde kalsa da son yıllarda oynanış olarak epey toparlayan ve incelemelerde de yüksek puanlara layık görülen PES, yeni oyunuyla futbol tutkunlarını bir kez daha sahaya davet ediyor. Oyunun yayınlanan ilk bilgileri, daha gelişmiş bir oyun mekaniğiyle karşılaşacağımızı gösteriyor.

Xbox’ın resmi sitesinde satış sayfası yayınlanan bilgilerde oyunla ilgili bazı bilgileri yüzeysel de olsa öğrenme şansı yakalıyoruz. Tanıtım sayfasında oynanıştaki değişiklikler özellikler ön plana çıkarılıyor. Strategic Dribbling isimli özellikle oyunda çalımların daha gerçekçi ve etkileyici olacağı belirtiliyor. Real Touch+ özelliğiyle top kontrolünün iyileştirildiği anlaşılıyor. Yeni taktiksel özelliklerin de eklendiği PES 2018’in oynanışı yeni bir boyuta taşıdığı ifade ediliyor. Menülerde köklü değişikliklere gidildiği belirtilirken gerçek oyuncu görselleriyle sunumun iyileştirildiği de verilen bilgiler arasında yer alıyor. Oyunun sevilen modu Master League’de de değişiklikler mevcut. Yeni sezon öncesi turnuvaların eklendiği modda transfer sisteminin geliştirildiği belirtiliyor.

Fox Engine ile son yıllarda üst seviyede bir görsellik sunan PES, bu yıl grafiksel anlamda da değişiklikler yaşıyor. Yeni ışıklandırmalar ve elden geçirilmiş oyuncu modellerinin bulunduğu yapımda animasyonlar ve oyuncu mimiklerine kadar her şeyin yenilendiğine dikkat çekiliyor. Oyunun 14 Eylül tarihinde PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülmesi bekleniyor.