reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot

Peugeot en güçlü SUV silahını çıkardı [Video]

Peugeot 2008‘den sonra ailenin daha heybetli modeli 3008 tanıtıldı. Yeni Peugeot 3008, Fransız üreticinin SUV sınıfına kazandırdığı en iddialı üyelerden biri olmaya geliyor.

Sportif ve şık tasarımıyla dikkat çeken yeni 3008, bir SUV’dan beklenen hemen hemen tüm karakteristik özelliklere sahip. Dik konumlandırılmış geniş ön panjuru, yüksek omuz çizgisi, geniş çamurluk ağızları, büyük tampon korumaları, tavan barları otomobilin ilk bakışta dikkat çeken detayları arasında. Ayrıca yan eteklere, tampon altlarına, ızgara bölümüne serpiştirilen krom detaylar da 3008’in zengin görünmesini sağlayan detaylardan.

İç mekana geçtiğimizde de epey zengin ve kaliteli donanım özellikleriyle karşılaşıyoruz. Gösterişli ve fütüristik bir ön konsol, bu bölümü zenginleştiren 8 inç büyüklüğündeki bilgi eğlence ekranı, 12,3 inçlik gösterge paneli derken sürücünün ihtiyaç duyacağı her şey kompakt bir yapıda sunuluyor. Ayrıca meşhur Peugeot i-Cockpit, 3008’de de sürücülerin yine en büyük yardımcısı. 3008’in bağlanabilirlik konusundaki en büyük silahı ise Android Auto ve Apple CarPlay destekli Mirror Screen bilgi eğlence arayüzü.

Kaputun altında ise bildiğimiz PureTech ve BlueHDi benzin ve dizel seçenekler yer alıyor. Hacimleri 1,2 litre ve 2,0 litre arasında değişen tüm seçenekler 6 vitesli manuel ve otomatik şanzımanla destekleniyor. Ekim ayı itibarıyla satışa sunulacak olan otomobilin fiyat bilgileri 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda açıklanacak.

VİDEO