reklamı kapat

POPÜLER

Philips GoGear Opus

Eğer Ariaz’ın tasarımını beğendiyseniz, Opus’a hayır diyemeyeceksiniz.

MÜZİĞİ HİSSEDİN
Ariaz’ın sunduğu ses kalitesini yakalayabileceğiniz Opus’ta bu kez geniş ekranı sayesinde videolarınızı da büyük bir keyifle izleyebiliyorsunuz. Tam 6 saate kadar video, 30 saate kadarsa müzik keyfi sürebileceğiniz Opus’ta, Ariaz’la karşılaştırıldığımız ses seviyesinin biraz düşürülmüş olduğunu gördük. Ancak dediğimiz gibi yine de ses kalitesi yerli yerinde duruyor. Ailenin olmazsa olmazı FullSound teknolojisiyle karşımıza çıkan Opus, aynı zamanda 11 adet ekolayzır seçimini beraberinde getiriyor. Kulaklıklarıyla da dış gürültülere karşı koruyucu bir duvar örebilen cihaz, müzik dinlerken beğendiğiniz şarkılara puan verebilmenize ve daha sonra bu puanlara göre çalma listesi oluşturabilmenize de imkan tanıyor. Müzik aktarımı konusunda da hiç sıkıntı yaşatmayacak olan cihaz, bildiğiniz üzere USB kablosu ile aktarım yapabilmenizi sağlıyor. Sahip olduğunuz şarkıların dışında Napster, Auidible ve BBC iPlayer ile gösterdiği uyum sayesinde bu müzik siteleriyle paylaşımda bulunmanızı da sağlayan cihaz, böylece Apple’ın iPod’una en ciddi rakip olarak gösterilebilir. Elbette yine de Apple fanlarının taraf değiştireceklerini pek sanmıyoruz.

BAŞARILI KLİP GÖSTERİMİ
Opus’un sunduğu video desteğine geri dönecek olursak, kliplerin yanı sıra, yanında getirdiği yazılım CD’sinde bulunan MediaConverter yazılımını kullanarak film dosyalarınızı dönüştürebilir ve Opus’un geniş ekranında izleyebilirsiniz. Ancak testimiz sırasında 700 MB’lık film dosyasını görüntülerken ara sıra ses ve görüntü atlamalarına şahit olduk. Bu her ne kadar pek rahatsız edici olmasa da, işlem gücünün daha yüksek olmasını beklerdik doğrusu. Elbette sınırları zorlamanın da bir anlamı yok; film izlemek için yine bu sayfalarda görebileceğiniz Philips’in diğer ürününe sahip olmak daha akıllıca olacaktır. Ancak Opus’un klip performansında herhangi bir sorun yok, kullanım sırasında büyük bir keyif alabiliyorsunuz. Son olarak Opus’un taşıma kılıfıyla birlikte geldiğini ve bu sayede yanınızda taşırken ortaya oldukça kaliteli bir görünüm koyduğunu söylemeliyiz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
2.8 inç geniş ekran, ses kalitesi, görüntü kalitesi, Napster, Auidible ve BBC iPlayer uyumu, şık tasarımı, taşıma kılıfı.

EKSİLER
Ariaz kullanmış olan kullanıcılara Opus’un ses seviyesi tatminkar gelmeyebilir, parmak izi tutması.

SONUÇ
Philips’ten; uzun yolculukların yanı sıra şehir içi trafiğinde de yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, hem müzik, hem de video desteği ile keyif alabileceğiniz başarılı bir ürün daha.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
• 8 GB

Ekran
• 2.8 inç LCD (320×240)

Frekans Tepkisi
• 20 – 18 000 Hz

Pil Ömrü
• 30 saate kadar müzik
• 6 saate kadar video

Multimedya Desteği
• MP3, WMA, AAC, FLAC, JPEG,
• MPEG4, WMV9, FM radyo

Bağlantı
• USB, 3.5 mm kulaklık girişi

Boyutlar
• 107 x 11 x 57 mm

Ağırlık

• 95 gram

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Philips GoGear Opus” için 2 cevap

  1. Serkan ŞİMŞEK dedi ki:

    700 MB’lık filmde takılıyor demişiniz ama, filmi cihaz çözünürlüğüne uygun şekilde convert ederseniz takılmıyor. 320*240 çözünürlükte 1000-1200 kps değerinde full film 350-400 mb civarı boyut tutuyor ve cihazın maximum kapasitesine uygun şekilde takılmadan ve gayet kaliteli ve net bir görüntü ile oynatıyor.

  2. Ercan UGURLU dedi ki:

    Merhaba Serkan,

    Cihazın ana işlevi müzik ve klip çalmak olduğu, ancak uzun metrajlı filmleri izlemek için pek uygun bir platform olmadığı için inceleme esnasında herhangi bir convert işlemi gerçekleştirme gereği duymadık. Fakat bilgilendirmen için teşekkürler.