reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LD190G Lapfit

Beraberinde getirdiği yazılım CD’sindeki yazılımı kullanarak kolayca kurulumunu gerçekleştirebileceğiniz ve hemen kullanıma geçirebileceğiniz bu özellik sayesinde çalışırken konfor sahibi olmanız mümkün. LD190G’nin diğer detaylarına gelince…

İŞTEN EĞLENCEYE KADAR…
Full HD görüntüler sunan LD190G, yalnızca iş uygulamaları için değil, elbette multimedya uygulamaları için de kullanılabiliyor. Üzerinde USB dışında, D-Sub bağlantısı da sunan LD190G, bu sayede bilgisayarınızın VGA çıkışı ile de bağlantı kurabiliyor. Oyun testimiz sırasında oldukça başarılı olduğunu gözlemlediğimiz LD190G’nin aynı başarıyı film testimizde de gösterdiğini söyleyebiliriz. 5 ms tepki süresi, 20.000:1 kontrast oranı, 16:9 görüntüleme oranı ile yeterli bir performans sunuyor. Görüş açısının da oldukça geniş olduğu LD190G’nin ekranını, arkasında bulunan stant sayesinde 30 dereceye kadar arkaya yatırabiliyorsunuz. Bu da ergonomik yönden kullanıma oldukça büyük katkı sağlıyor elbette. Magic Bright, yani Sihirli Parlaklık özelliği sayesinde LD190G’nin parlaklık seviyesini dizüstü bilgisayarınızın ekranının parlaklık seviyesine göre kolayca ayarlayabilir, böylece yoğun ve uzun süreli çalışma seanslarında parlaklık orantısızlığı nedeniyle oluşabilecek olan göz rahatsızlıklarından kurtulabilirsiniz. Çevreyle de dost olan LD190G, geleneksel monitörlerin yerine yalnızca 22 watt’lık bir enerji tüketiyor. LD190G’nin bu özelliği ile de tercih edilebileceğini düşünüyoruz.

TASARIMIYLA DA DİKKAT ÇEKİCİ

Boyutları sayesinde dizüstü bilgisayarınızın yanında sırıtmayacak olan LD190G, tasarımıyla da göz dolduruyor. Üzerinde dokunmatik tuş takımına yer verilen LD190G’nin bu özelliği kapasitif olarak geliştirilmiş. Elektriksel temasla çalışan tuş takımını kullanarak ulaşabileceğiniz menü üzerinden ayarlarınızı kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. LD190G’nin eksi yönü ise USB’nin yanında bir de HDMI girişine yer verilmemiş olması. Bu nedenle konsol oyuncularının üzüleceğini düşünüyoruz. Ancak bunun dışında LD190G’nin tercih edilmemesi için ciddi bir sebep gerekebilir.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Ergonomik tasarımı, dokunmatik tuş takımı, güç tüketimi, görüntü performansı, UbiSync teknolojisi.

EKSİLER
HDMI bağlantısı yok.

SONUÇ
Dizüstü bilgisayarınızın ekranı size küçük geliyor veya işlerinizi farklı ekranlara bölüştürmek istiyorsanız LD190G tam size göre bir monitör olabilir. Beğeneceğinize eminiz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 18.5 inç ekran

Çözünürlük
• 1360×768 piksel

Tepki Süresi
• 5 ms

Parlaklık
• 250 cd

Kontrast
• 20.000:1

Görüntüleme Oranı
• 16:9

Renk Desteği
• 16.7 milyon

Bağlantı
• D-Sub, USB, güç kaynağı

YORUMLAR