reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Alto Cordless

Sunduğu kullanım kolaylığı, taşınabilir oluşu ve beraberinde getirdiği güçlü konfigürasyon öğeleriyle günümüzde pek çok kullanıcının masaüstü bilgisayarlara tercih ettiği dizüstü bilgisayarlar, her ne kadar çok sayıda avantaja sahip olsalar da, aynı zamanda bazı dezavatjaları da beraberinde getiriyor. Bu dezavantajlardan ilki, dizüstü bilgisayarların –her ne kadar her alanda kullanılabiliyor olsalar da- genellikle masa üzeri kullanımında kullanıcıları göz hizasından aşağıya bakmak durumunda bırakması; ikincisi ise, klavye bölgesinin alt kısmına durmaksızın sıcaklık uygulaması. Bir süre sonra bileğinize rahatsızlık vermeye başlayabilen bu sıcaklık performansınızı düşürebilirken, bir diğer dezavantaj olarak nitelendirebileceğimiz madde olan, standart klavye kullanımına alışkın kullanıcıları bir uyum süreciyle baş başa bırakmasıyla da bir süreliğine performans kaybı yaratabiliyor. Peki, bir dizüstü bilgisayar kullanırken bu dezavantajlardan etkilenmemek mümkün mü? Elbette! Logitech Alto Cordless bunun için var!

KOLAY KURULUM
Dizüstü bilgisayarınızı kolayca üzerine yerleştirebileceğiniz kullanışlı bir masa üzeri standı ve 105 tuşlu Türkçe klavye ile beraber gelen Alto Cordless’in kurulumu yalnızca saniyelerinizi alıyor. Yapmanız gereken şey yalnızca; dizüstü bilgisayarınızı standın üzerine yerleştirmek, standın arkasında bulunan USB kablosunu dizüstü bilgisayarınıza takmak ve ürünün beraberinde gelen klavyenin pillerini de yerleştirdikten sonra standın üzerinde bulunan ‘Connect’ tuşuna basmak. Böylece stand ve klavye arasındaki iletişim sağlanacak ve ürün kullanımınıza hazır hale gelecek. Ayrıca, standın arka tarafında görebileceğiniz Hi-Speed USB girişlerini kullanmak istediğinizde, ürünün yanında gelen adaptörü kullanarak bu USB girişlerini kullanılabilir hale getirebiliyorsunuz.

ŞIK TASARIM, RAHAT KULLANIM
Siyah renkli stand ve klavye üzerinde yoğun olarak mat malzeme kullanılırken, yer yer parlak malzemeye de yer verilmiş olması ürünü oldukça şık kılmış. Standart klavye ve numerik tuş takımı özlemi çekenleri oldukça memnun edecek rahatlıktaki klavyenin üzerinde bulunan pek çok kısayol sayesinde çalışmanızı daha verimli kılabiliyorsunuz. Özellikle klavyenin üzerinde bulundurduğu bileklik bölümünün verdiği rahatlık, dizüstü bilgisayarların aynı bölgeye verdiği sıcaklıkla karşılaştırıldığında vazgeçilmez bir hal alabiliyor. Sonuç olarak Alto Cordless, sunduğu kullanım kolaylığı, pratik kurulumu, şık tasarımı ve dizüstü bilgisayarların masa üzerindeki kullanımını oldukça sağlıklı hale getirebilmesiyle beğenimizi bir hayli kazandı.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Şık tasarım, kolay kurulum, konforlu kullanım

EKSİLER
Ayarlanamayan yükseklik

SONUÇ
Alto Cordless, dizüstü bilgisayarını masa üzerinde kullanmak isteyen, ısıdan rahatsız olan ve dizüstü bilgisayarının klavyesine bir türlü alışamayan kullanıcıların beğenecekleri bir ürün.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
Logitech Alto Cordless

Bağlantı
Hi-Speed USB (3 adet)

Desteklediği Modeller
Tüm dizüstü modelleri
(15.4 inçe kadar)

Sistem Gereksinimi
Windows XP / Vista

YORUMLAR