reklamı kapat

POPÜLER

HP Scanjet N6310

OTOMATİK BELGE BESLEYİCİSİ RAHATLIĞI
Şık tasarımıyla sergilemekten çekinmeyeceğiniz N6310, özellikle tarayıcısını çok sayıda belge taramak için kullanan kullanıcıların imdadına yetişecek türde bir ürün. Zira üzerinde bulundurduğu ‘otomatik belge besleyici’ sayesinde çoklu belgelerinizi otomatik olarak ister tek, isterseniz de çift tarafllı olarak tarayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, aynı genişlikteki belgelerinizi (50 adete kadar) N6310’un otomatik belge besleyici girişine yerleştirmeniz ve N6310’un üzerinde bulunan ‘tara’ butonuna basmanız. Elbette bu sırada, ürünün bilgisayarınıza kurduğunuz yazılımı üzerinden, otomatik belge besleyicideki belgelerin tek taraflı mı, yoksa çift taraflı mı olarak taranmasını istediğinizi ve yerleştirdiğiniz belgenin boyutlarını da belirtmeniz gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra, artık kendinize bir fincan kahve alabilir ve arkanıza yaslanarak belgelerinizin taranmasını izleyebilirsiniz.

SLAYT VE NEGATİF DOSTU
HP Scanjet N6310, otomatik belge besleyicinin yanı sıra 216 x 300 mm boyutuna kadar olan belgelerinizi taramanıza imkan tanıyor. Ayrıca, tarayıcı camının hemen üst bölümünde bulunan saydam adaptörünü kullanarak, slaytlarınızı ve negatiflerinizi de rahat bir şekilde tarayabiliyorsunuz. Son olarak değinmek istediğimiz konu ise, herkesin aklında uyanabilecek bir soru hakkında: “N6310 para tarıyor mu acaba?” Test ettiğimiz HP Scanjet N6310’un, YTL ve TL’yi taradığını gördük. Ancak taradığımız parayı Photoshop veya benzeri bir fotoğraf editöründe açmaya çalıştığımızda, ‘Kağıt Paralar ve Kağıt Para Sahteciliğini Önleme’ ibaresi ile karşılaştık. Yani N6310’u kullanarak para taramanız ve parayı sadece ekranınızda görüntülemeniz mümkün. Türk Ceza Kanunu’nda da belirtildiği üzere taranılan parayı basamazsınız.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Kullanışlı otomatik belge besleyici birimi, slayt ve negatif okuyabilmesi, kullanım kolaylığı

EKSİLER
Sürücü kurulumu sırasında sorun çıkartabiliyor

SONUÇ
Tek bir belgeden, sayfalarcasına kadar hiçbir zahmete katlanmadan taramanıza olanak sunan N6310 ile kağıtlar arasında kaybolmaktan kurtulacağınızdan emin olabilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
HP Scanjet N6310

Donanım Çözünürlüğü
2400×2400 dpi

Bit Derinliği
48 bit

Tarama Hızı
1 dakikada maks. 15 sayfa / 6 görüntü

Tarama Teknolojisi
Charge Coupled Device (CCD)

Otomatik Belge Besleyici Kapasitesi
Standart, 50 yaprak (75 g/m²)

Gri Tonlama Düzeyleri
256

Bağlantı
USB 2.0

Güç Tüketimi
Maks. 60 Watt

Boyut
502 x 415 x 162 mm

Ağırlık
6,7 kilogram

İLGİLİ HABERLER