reklamı kapat

POPÜLER

Sennheiser MM 200

KULLANIM KOLAYLIĞI
Parlak piyano siyahı rengindeki uzun ince gövdesiyle, adeta bir piyano tuşunu andıran MM 200’ün ortasındaki; aramaları cevaplayabileceğiniz, sesi açıp kapatabileceğiniz, şarkı değiştirebileceğiniz navigasyon alanında ise gümüş renk kullanılmış. Navigasyon çukuru parmağınızın altına tam olarak oturuyor ve rahat bir kullanım sunuyor. Askılıkla gelen MM 200, isterseniz bu askılardan kurtulmanıza izin de veriyor. Askıların ucunda bulunan klipsleri çıkartarak MM 200’ü askısız olarak da kullanabiliyor ve beraberinde getirdiği, arkasına takabileceğiniz tokasıyla giysinize de iliştirebiliyorsunuz. Askılık kullanmayı sevmeyenler için iyi haber.

HER KULAĞA UYGUN
Sennheiser MM 200, özellikle farklı kulak yapılarına uyum sağlayabilmesi ve daha kaliteli ses sunabilmesi için yanında 3 farklı ‘Ear Pad’ ile birlikte geliyor. Böylelikle kulak yapınıza en uygun olan ‘Ear Pad’i seçtiğinizde, Sennheiser MM 200 sesi kulağınızın içinde hapsediyor ve iyi bir akustik sağlıyor. Elbette bunun yanı sıra, dışarıdaki sesleri de aynı oranda kesebiliyor. Bu sayede müziğinizi gittiğiniz her yere beraberinizde götürebiliyor ve gelen aramaları da nerede olursanız olun daha rahat bir şekilde cevaplandırabiliyorsunuz. MM 200 ayrıca, aynı anda hem bir MP3 oynatıcıya, hem de bir cep telefonuna bağlanabilmenize imkan tanıyor.

SON SÖZ

Şık tasarımıyla, sesi kaliteli bir şekilde taşıyabilmesiyle, kolay kullanımı ve taşınabilmesiyle oldukça beğendiğimiz ürünün tek eksisi ise, üzerinde herhangi bir LCD ekran bulundurmaması. Gelen aramaları ve dinlediğiniz parçaları görebileceğimiz minik bir LCD ekran fena durmazdı açıkçası. Sennheiser MM 200’e bu nedenle 4,5’tan 5 yıldız veriyor ve Editörün Seçimi unvanını kaçırdığını üzülerek belirtiyoruz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Tasarım, taşıma kolaylığı, ses kalitesi, 3 farklı Ear Pad ile gelmesi

EKSİLER

Üzerinde ekran yer almıyor

SONUÇ
Özellikle ses kalitesi ile beğeninizi kazanacağını düşündüğümüz MM 200’ün, bunun yanı sıra sunduğu kullanım kolaylığı sayesinde de, cep telefonunuzu bir daha elinize almak istemeyebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bağlantı
Bluetooth 2.0

Şarj Süresi
300 saat bekleme
11 saat konuşma
9 saat müzik dinleme

Şarj Şekli
USB ve şarj adaptörü

Ses Baskı Derecesi
102 dB (1 mW/1kHz)

Frekans Yanıtı
18 – 22,000 Hz (Kulaklık)
100 – 10,000 Hz (Mikrofon)

Bozulum
%0,2’den az (tipik 1 kHz’de)

Duyarlılık
-44 dB/Pa

Kulaklık Tipi
Kulak içi

Ağırlık
30 gram