reklamı kapat

POPÜLER

Samsung WEP870

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:46

Bir kenarında güç düğmesi, diğer kenarında da ses seviyesini belirleyebilmeniz için tuş takımı bulunduran WEP870, alt kısmında ise şarj girişi bulunduruyor. Daha önce inceleme altına aldığımız WEP650’den aşina olduğumuz E-klips özelliğine WEP870’te rastlamamamız her ne kadar üzücü olsa da, WEP870’in kullanımda herhangi bir rahatsızlık yaşattığını söyleyemeyiz.

KULAKLIK SETİ İLE BERABER
İki adet kulak kancasıyla beraber gelen Samsung WEP870, bunun yanında bir de stereo kulaklık setine yer vermiş. Böylece WEP870’nin altındaki şarj girişini kullanarak kulaklık seti ile bağlantı gerçekleştirebiliyor ve gelen çağrıları kulaklık seti vasıtasıyla cevaplayabiliyorsunuz. Elbette kulaklık setinin olması aynı zamanda cep telefonunuzdan müzik dinlemenize de fırsat tanıyor. Eğer müzik dinlerken bir arama gelirse, ses seviyesi yerini çağrıya bırakıyor, çağrı bittiğinde ise yeniden müziğe geri dönebiliyorsunuz. Kullanım amacına uygunluk düşünüldüğünde WEP870 oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Konfordan bahsedecek olursak, kulaklık seti oldukça kullanışlı ve herhangi bir kullanım rahatsızlığı yaratmıyor. Fakat farklı kulak yapıları için yanında farklı boylarda Earpad sunulsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyoruz. Boyunu ayarlayabileceğiniz türden askılığa sahip olan kulaklık setinin üzerinde herhangi bir müzik kontrol biriminin de olmaması üzücü.

RAHAT İLETİŞİM İMKANI
Çift mikrofonlu gürültü önleyici fonksiyonuna sahip olan WEP870, konuşma seslerini dikkate alarak hem arayan, hem de aranan kullanıcıların çevrelerinde olup biten rahatsız edici çevre seslerinden arınmalarını sağlayan bir sisteme sahip. Böylece görüşme esnasında rahat bir iletişim imkanı sağlayan WEP870, üzerindeki butona bir kez basmanız halinde cep telefonunuzdan son aradığınız numarayı arayabiliyor. Elleri serbest bırakmanın keyfini kullanım kolaylığı ve rahat iletişim imkanıyla birleştiren WEP870, iş dünyasının profesyonelleri tarafından tercih edilebilir.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Aynalı gövdesi ile şık tasarıma sahip, hafif olmasıyla avantaj yaratıyor, kullanımı oldukça kolay ve stereo kulaklık seti imkanı sunuyor.

EKSİLER
Kulaklık setinde o an dinlediğiniz müziği değiştirmek için herhangi bir tuş bulunmuyor.

SONUÇ
Özellikle direksiyon başında büyük yardımı dokunacağını düşündüğümüz WEP870, yoğun çalışan ve görünümüne dikkat eden profesyonellere hitap ediyor. Elbette telefonu elinde tutmaktan sıkılmış kullanıcılara da…

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bluetooth Sürümü
• 2.1 + EDR

Kullanım Mesafesi
• Ortalama 10 metre

Şarj Ömrü
• 6 saat (telefon görüşmesinde)
• 150 saat (beklemede)

Aksesuarlar
• Çıkartılabilir kulak kancası (2 adet)
• Kulaklık seti

İLGİLİ HABERLER