reklamı kapat

POPÜLER

AKG K 450

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:46

Kulaklık arayışı sırasında yüksek ses çıkışını gözeten kullanıcıların yakından incelemeleri gereken bir ürün olduğundan daha inceleme köşesinin ilk satırlarında bahsedebileceğimiz K 450, konforlu yapısıyla da oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Paketini açtığınızda sizi katlı bir şekilde beklediğini göreceğiniz K 450’nin bu esnek yapısı 3D-Axis² mekanizması ile işlenmiş olmasından kaynaklanıyor. Bu sayede kolayca katlanabilen K 450, taşıma esnasında kullanıcılara kolay bir çözüm sunuyor. K 450 ile birlikte gelen taşıma çantası içinde ise, rakip ürünlerin aksine birden fazla sayıda kulaklık kablosu bulunuyor. 1.1 ve 0.5 metrelik iki farklı kablo seçeneğine sahip olan K 450, böylece hem masa başı, hem de mobil kullanım şekli için iki farklı alternatif sunuyor. iPhone’la da uyumlu olan cihaz, bunu yine beraberinde getirdiği 2.5 mm’lik jak dönüştürücüsü ile sağlıyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi K 450, yeni Supersoft yastıklı hoparlör üniteleri ve ince kulaklık köprüsünün iç kısmında bulundurduğu yumuşak zemin nedeniyle fazlasıyla rahat bir kullanım sunuyor. Elbette bunda, cihazın 120 gram ağırlığında olmasının da payı var.

YÜKSEK SEVİYEDE MÜZİK
Yüksek ses bağımlılarına önerebileceğimiz K 450, fazlasıyla yüksek ses çıkışı sunuyor ve bunu gerçekleştirirken de ses kalitesinde herhangi bir bozulmaya neden olmuyor. Satın alma aşamasında ürünü muadilleri ile karşılaştırma fırsatına sahip olursanız bunu daha iyi anlayabileceğinizden eminiz. Ancak bas ve tiz kanalları ayrılmış kulaklık türleri karşısında güçsüz kaldığı da bir gerçek. Yine de K 450’yi incelediğimiz süre boyunca pek çok farklı müzik türüyle kulaklarımızın pasını sildiğimizi söylememiz gerekli. Eminiz K 450’nin göstereceği performanstan siz de çok memnun kalacaksınız. Bu arada K 450’nin, en yüksek ses seviyesinde dahi dışarıya verdiği ses seviyesinin hemen yanı başınızda çalışan kişiyi rahatsız etmeyecek ölçüde olması da fazlasıyla sevindirici bir özellik. Yine K 450’nin muadillerini göz önüne aldığımızda, bunu başarabilen fazla rakibinin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. K 450 ile ilgili bahsetmemiz gereken bir diğer detay ise, beraberinde birden fazla kablo seçeneği ile gelmesinden dolayı ve bu alternatif kabloları değerlendirme rahatlığı sunması için üzerinde yer alan kablo girişinin ayrılabiliyor olması. Eh, K 450’yi kablosuz olarak gördüğünüzde, aklınızdan cihazın Bluetooth özelliğine sahip olmasını da geçirmiyor değilsiniz. O halde hemen söyleyelim; K 450’yi mobil telefonlar ile Bluetooth üzerinden kullanabiliyorsunuz. Ancak bunun için cihazın Bluetooth kitini edinmeniz gerekiyor.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Muadilleri ile karşılaştırıldığında yüksek seste başarılı sonuç vermesi, dışarıya ses vermemesi, şık tasarım, rahat yapısı.

EKSİLER
Yüksek seste ve bol enstrümanlı müziklerde bas ve tizler birbirine girebiliyor. Yüksek fiyatı.

SONUÇ
Hem mobil, hem de masa başı kullanımlarında konforlu bir performans alabilmenizi sağlayan K 450, yüksek ses çıkışı ve dışarıya gürültü vermemesiyle pek çok kullanıcı tarafından rağbet görebilecek yapıda, ancak biraz pahalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Frekans Tepkisi
• 11 – 29.500 Hz

Duyarlılık
• 126 dB

Kablo
• 1.1 metre
• 0.5 metre

Aksesuar
• 6.3 mm jak
• 2.5 mm jak
• Taşıma Çantası

Renk
• Siyah

Uyumluluk
• iPhone

Giriş Gücü
• 30 MW

Ağırlık
• 120 gram

İLGİLİ HABERLER