reklamı kapat

POPÜLER

Philips GoGear Spark

‘DOKUNMATİK’ EKRAN
2 ve 4 GB’lık hafıza kapasitesi seçeneğiyle gelen Spark, 1,46 inçlik minik bir OLED ekrana sahip ve kapladığı toplam yer de zaten bu kadar. Yani Spark’ın gövdesi ekranından oluşuyor ve çevresinde boyutunu arttıracak ne bir navigasyon tuşu, ne de başka bir bölüm bulunduruyor. İşin navigasyon kısmını ekranının dokunmatik olması sayesinde halleden ve böylece hem yerden kazanan, hem de fevkalade bir kullanım kolaylığı sağlayan Spark, işte öncelikle bu nedenden dolayı kendini size hemen benimsetiyor. Fakat ‘dokunmatik’ derken yanlış anlaşılmasın. Bu dokunmatik alan, cep telefonlarından aşina olduğumuz gibi direkt ekrandan dokunmayı sağlayan bir dokunmatik alan değil. Ekranın üzerinde navigasyon için yerleştirilmiş bir panel bulunuyor ve işini gerçekten iyi yaparak, size kolay bir kullanım sunuyor.

FULLSOUND ÜSTÜNLÜĞÜ
FullSound teknolojisiyle birlikte gelen Spark, bu özelliği sayesinde dinlediğiniz müzikleri daha yakından ve gerçekçi bir şekilde dinleyebilmenize ortam hazırlıyor. 7 farklı ekolayzır seçeneğine sahip olan ve dinlediğiniz hemen her tür müziği en kaliteli haliyle size sunan Spark, kulaklıklarıyla da oldukça konforlu bir kullanım sunuyor. Bas ve tizleri iyi bir şekilde ileten kulaklıklar, kulakları rahatsız etmediği için de pek çıkartılmaya ihtiyaç duymuyor. Beraberinde getirdiği kemer askısıyla size hareket halindeyken de sorun çıkartmayacak olan Spark, yeterince uzun kablosuyla da bu özelliğini sağlamlaştırıyor. Spark’la ilgili olarak bahsetmek istediğimiz son özellikler arasında, aynı zamanda bir ses kayıt cihazı olarak kullanılabilmesi ve fotoğraflarınızı yanınızda taşıyabilmenize olanak sağlayarak, müzik dinlediğiniz anlarda ekranında bu fotoğraflara yer vererek çeşitli slayt gösterileri sunabilmesi yer alıyor. Spark’ın ‘artı hanesi’ne bu özellikleri de ekledikten sonra diyebileceğimiz son şey ise, Spark’a ‘Editörün Seçimi’ unvanını vermekten başka çaremizin kalmadığı.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Dokunmatik panelli ekranı, FullSound teknolojisi, ses kaydı yapabilmesi, fiyatı

EKSİLER
Şarj olurken kullanılamaması

SONUÇ
Sunduğu başarılı özellikleri ve beğeninizi kazanacak şık tasarımıyla adından bahsettirmeyi iyi bilen Spark, uygun fiyatıyla da cebinizi yakmayacak türde bir ürün.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
• 2 GB

Ekran
• 1,46 inç OLED (128×128)

Frekans Tepkisi
• 80-18000 Hz

Çıkış Gücü
• 2 x 3 mW

Pil Ömrü
• 27 saate kadar müzik

Multimedya Desteği
• MP3
• WMA
• JPEG

Bağlantılar
• USB

Boyutlar
• 43 x 146 x 150 mm