reklamı kapat

POPÜLER

Philips GoGear Connect 3 incelemesi

Tam da artık kimse MP3 çalar üretmiyor mu diye söylendiğimiz bir zamanda Philips’in MP4 oynatıcısı GoGear Connect 3 ofisimize geldi. Geçen sene IFA’da tanıtılan GoGear Connect 3’e aslında Philips, MP3 çalar ya da MP4 oynatıcı değil Wi-Fi mini tablet diyor. Kendisi, şebeke bağlantısı olmayan bir telefon; ekranı 3,2 inçle sınırlı kalmış bir tablet gibi gerçekten de. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemli MP3 çalar, 8 GB dahili belleğe sahip. Ekranının altındaki Android tuşlarının normalden oldukça büyük olması ve Philips yazısının hemen üzerinde yer alması cihazın bir telefon olmadığını tekrar hatırlatıyor. Turuncu/ bakır renkli ses ve açma tuşları sağ yanda yer alıyor. 3,5 mm kulaklık ve micro-USB girişleri alt tarafta bulunuyor. Dinlediğiniz şeyi etraftakilere de dinletmek isterseniz diye de düşünmüş Philips ve GoGear Connect 3’ün sağ yanına boylu boyunca uzanan bir hoparlör yerleştirmiş.

SÜRÜKLE BIRAK
Android işletim sisteminin her türlü nimetinden cihazınıza Google hesabınızı kurarak hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. GoGear Connect 3’te yüklü gelen Philips Songbird, MP3 çalarınızı yönetmenizi sağlayan asıl yazılım. Şarkılar, albümler, listeler, sanatçılar, videolar olarak tüm medya arşivinizi görüntüleyip oynatabilir, ses ayarlarını yapabilirsiniz. Songbird, cihazı PC’nizle senkronize etmek için de kullanılıyor. Philips’in ses geliştirme teknolojisi olan FullSound’u da buradan aktif hale getiriyorsunuz.

DOLU DOLU SES
Gelelim asıl konumuza: GoGear Connect başarılı bir müzikçalar. Ses kalitesi yüksek ve kutudan çıkan kulaklıkları da hiç fena değil. Philips’in kullandığı FullSound ile Songbird yazılım ve teknolojileri övgüyü hak ediyor. Eğer ki özellikle şarkı ve albümlerinizin bit hızları büyükse yaşayacağınız çevresel ses deneyimine hazır olun; gerçekten çok hoşunuza gidecek. Kullanması kolay arayüzüyle Songbird medya arşivinizde rahatça gezinmenize yardımcı oluyor. Cihaz ayrıca 720p’ye kadar video da oynatabiliyor ancak 3,2 inç ekranda bir şeyler izlemek pek rahat değil. Radyo, Bluetooth, Wi-Fi, G-sensörü, Google Haritalar ve diğer Google hizmetleri, GoGear Connect 3’ün diğer özellikleri arasında.

KÜÇÜK EKRAN
Tuş kilidindeyken home tuşuna bastığınızda Songbird ekrana geliyor ve şarkı geçip durdurabiliyorsunuz. Ancak Songbird ekrandayken bir kez daha home tuşuna bastığınızda tuş kilidi açılıveriyor ve karşınızda ana ekranı görüyorsunuz. Kısacası cebinizdeyken home tuşuna yanlışlıkla iki kez basılırsa tuş kilidi açılıyor. Şekil ya da PIN ile tuşları kilitlemeyi seçmelisiniz. Bunların dışında hiçbir sıkıntısı olmayan cihaz 1100 mAh’lik bataryasıyla 4 saate kadar video, 25 saate kadar müzik oynatabiliyor.

İLGİLİ HABERLER