reklamı kapat

POPÜLER

Philips GoGear Muse

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:46

Böylece ön yüzündeki tasarım itibariyle Ariaz’la neredeyse tıpatıp benzerlik gösteren Muse, çerçeve ve arka zemininde kullanılan metalik malzeme ile daha profesyonel bir izlenim yaratıyor. Peki, profesyonel izlenim yalnızca tasarımla mı sınırlı kalıyor? Hayır. Zira Muse, Noise Cancelation, yani ‘gürültü engelleme’ teknolojisine sahip kulaklıklarıyla profesyonel duruşunu kuvvetlendirdiği gibi, GoGear ailesi için de yeni bir dönemin kapılarını açıyor.

MÜKEMMEL YENİLİKLER

Çift kanallı ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi Noise Cancelation teknolojisine sahip kulaklık setiyle berrak bir ses kalitesi sunan kulaklıklar, ayrıca konforlu yapıya da sahip. Ancak bu tür kulaklıklara alışık olmayan kullanıcılar ilk başlarda alışmakta problem yaşabilirler, fakat bir kez alıştıktan sonra vazgeçeceklerini sanmıyoruz. Bas ve tiz değerlerini oldukça dengeli bir şekilde ileten Muse’un sahip olduğu Noise Cancelation teknolojisine dönecek olursak, pek süslü sözler sarf edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz. Zira Noise Cancelation özelliği pek etkili değil. İstediğiniz zaman aktif veya pasif konuma getirebileceğiniz bu özelliği sizler için pek çok kez denedik; etkisi olmuyor değil elbette, ancak aktif ve pasif olduğu durumlar arasında çok fark yaratmadığını da söylememiz gerek. Bu özelliği bir kenara bırakıp, Muse’un ses kalitesinin yanı sıra video oynatmadaki becerisinin de başarılı olduğunu belirtelim. Muse ile DivX film izlediğimiz süre boyunca, Opus’ta karşılaştığımız ses ve görüntü atlamalarının düzeltilmiş olduğunu gördük. Muse ile 5 saatin üzerinde keyifli video seansları yapabilir veya 25 saatten fazla müziğe doyabilirsiniz. Her ikisinde de büyük keyif alacağınızdan eminiz. Seride pek çok değişikliğe giden geliştiriciler, Muse için yepyeni bir arabirim de geliştirmişler. Eskisinden daha kaliteli göründüğünü söyleyebileceğimiz bu yeni arabirimin tepki süresi ise, ne yazık ki eskisinden daha ağır. Yenilenen arabirimle birlikte gelen bir diğer yenilik ise, ana menüde karşımıza çıkan ‘Metin Okuyucu’. Bu bölüm sayesinde TXT uzantılı dosyalarınızı Muse üzerinden okuyabiliyorsunuz; hem de ekranı çevirerek!

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Noise Cancelation teknolojisi, ses kalitesi, arayüz, profesyonel tasarım, Metin Okuyucu, şarj olurken kullanım sunması.

EKSİLER
Noise Cancelation pek etki sağlamıyor. Arabirim tepki süresi.

SONUÇ
Noise Cancelation özelliği çok etkili olmasa da, bulunması güzel. Ses kalitesi ile de başarılı. Bu arada, Metin Okuyucu’yu kullanırken Türkçe karakterlerle ilgili sorun yaşamamak için dosyanın kodlamasını ‘Unicode’ olarak güncellemelisiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
• 16 GB

Ekran
• 3.0 inç LCD (400×240)

Frekans Tepkisi
• 20 – 18 000 Hz

Pil Ömrü
• 25 saatin üzerinde müzik
• 5 saate kadar video

Multimedya Desteği
• MP3, WAV, WMA, AAC, FLAC
• JPEG, BMP, GIF, PNG, WMV
• MPEG4, FM radyo

Bağlantılar
• USB, 3.5 mm kulaklık girişi

Boyutlar
• 110 x 8.9 x 55 mm

Ağırlık
• 95 gram

İLGİLİ HABERLER