reklamı kapat

POPÜLER

Philips GoGear Ariaz

GoGear ailesinin yeni üyesi Ariaz, açıkçası mart sayımızda incelediğimiz ve çok beğendiğimiz GoGear Spark’tan sonra incelediğimiz en başarılı MP3 çalar. Şık kasasının üzerinde konumlandırdığı tuş takımının yerleşimiyle, 2 inç genişliğindeki LCD ekranıyla, video izleyebilmemize imkan tanımasıyla, kulaklıklarıyla, ses kalitesiyle ve daha pek çok özelliğiyle Spark’tan sonra uzun süre boyunca yol arkadaşımız olacak sanırız.

ŞIK TASARIM ÖN PLANDA
Öncelikle Ariaz’ın siyah ve gösterişli bir tasarıma sahip olduğundan bahsetmeliyiz. Zira öyle parlak ve yuvarlak hatlara sahip bir tasarımı var ki, topluluk içinde cebinizden çıkarttığınızda herkesin gözü üzerine dikiliyor (Tecrübeyle sabittir). Arkadaşlarını kıskandırmak isteyenlere duyurulur. Tuş takımının konumlandırmasını da kasanın çevresine dağıtmak yerine ekranın hemen yanındaki alanda toplayan Ariaz, bu sayede kolay bir kullanım sunuyor. Navigasyon alanında bulunmayan tuşlar ise, ses seviyesini belirleyeceğiniz tuş ve tuş kilidi. Bu tuşlar da hemen Ariaz’ın üst ve alt yanlarına ilave edilmiş, çok fazla aramıyor ve yabancılık çekmiyorsunuz. Navigasyon alanının hemen yanında parlak ve 2 inç genişliğinde arka aydınlatmalı LCD bir ekranı bulunan Ariaz’ın, bu sayede video izleme özgürlüğü sunuyor olması da büyük avantaj. 4 GB genişliğindeki hafıza alanını da hesaba katınca, 6 saate varan uzun yolculuklarda video keyfi yaşayabilirsiniz. 6 saate kadar video, 30 saate kadar müzik için pil ömrüne sahip olan Ariaz’da video izlemeniz için yapmanız gereken işlemden bahsetmek gerekirse, Ariaz’ın beraberinde getirdiği yazılım CD’sinde bulunan ‘Media Converter for Philips’ uygulamasını çalıştırmak ve Ariaz’a aktarmak istediğiniz videoyu burada dönüştürmek; bu kadar basit.

MÜZİKAL PERFORMANS

Birer kulak içi kulaklık ünitesine sahip olan Ariaz, rahat bir kullanım sunuyor. Elbette rahatlığın yanında ses kalitesinin doyumuna da daha fazla ulaşıyorsunuz. Ariaz’ın yoğun ve derinden gelen baslarda gösterdiği başarılı performans, tiz seslerindeki başarısıyla birleştiğinde ortaya yüksek memnuniyette bir müzik keyfi çıkıyor. Bu başarılı müzikal performansa elbette Spark’ta da karşımıza çıkan FullSound teknolojisi ve yedi farklı ekolayzır seçeneği de koltuk çıkıyor. MP3 dinlemekten sıkılabilecek olanlar için FM radyoyu da Ariaz’a ilave eden Philips yetkililerinden, elbette Spark’ta bulunan ses kaydı yapabilme özelliğini de ilave etmemeleri beklenemezdi. Ariaz hakkında söyleyebileceğimiz son söz, Spark’ı teğet geçen kullanıcıların Ariaz’ı mutlaka edinmeleri gerektiği olacak; eminiz pişman olmayacaklardır.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Başarılı müzik performansı, gösterişli tasarımı, rahat kullanımı ve kulaklık üniteleri, video izleme özgürlüğü sunması.

EKSİLER
Spark’ta olduğu gibi bir taşıma askısına sahip olsa fena olmazdı. Parmak izi sorunu…

SONUÇ
Tatil mevsiminin açıldığı şu günlerde uzun yola çıkacak olanların mutlaka edinmeleri gerektiğini düşündüğümüz Ariaz, ses konusundaki başarısı ve 6 saate kadar video izlemenize imkan tanıması ile iddialı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite

• 4 GB

Ekran
• 2.0 inç LCD (176×220)

Frekans Tepkisi
• 80 – 18 000 Hz

Şarj Ömrü
• 30 saate kadar müzik
• 6 saate kadar video

Multimedya Desteği
• MP3, WMA, JPEG, BMP

Boyutlar
• 84 x 47 x 10.7 mm

Ağırlık
• 45 gram