reklamı kapat

POPÜLER

Lexia LXT401

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

TASARIM FARKLILIKLARI
Ürünün tasarımına bakıldığında ilk olarak dikkati çeken LXT401’in rengi ve tuş takımı oluyor. Üründe kullanılan renk Lexia LXT401’in tasarımını güçlendirken tuş takımının dizilimi farklılık yaratıyor. Tuş takımında kullanılan sıradışı dizilim telefonu ilk kullanmaya başladığınızda zorluk yaratabiliyor. Özellikle yeri değiştirilen ‘0’, ‘*’ ve ‘#’ tuşlarına alışmak zaman alabiliyor. Tuş takımına bakıldığında dikkati çeken diğer bir özellik ise, birçok kısayol tuşuna yer verilmiş olması. Kısayol tuşları kullanım kolaylığını artıran özelliklerin başında geliyor. Kısayol tuşlarına ek olarak kullanım kolaylığı 2.4 inç büyüklüğündeki QVGA TFT dokunmatik ekran ile artırılmış. Dokunmatik ekranı stylus kalem veya parmakla kullanmak mümkün. Ancak sorunsuz kullanım için stylus kalemi öneriyoruz. Örneğin, mesaj yazarken aktif hale gelen sanal ekran klavyesi için mutlaka stylus kalemi kullanmalısınız. Aksi halde parmağınızla mesaj yazmayı denediğinizde birden fazla harfe basmanız olası.

CEP TELEVİZYONU
Lexia LXT401’in en önemli ve dikkat çekici özelliği, incelememizin başında da belirttiğimiz üzere bir cep televizyonu olarak da kullanılabilmesi. Bulunduğunuz yere bağlı olarak televizyon yayınlarını yakalayan ve alt bölümünde gizlediği anten ile sinyal gücünü artıran uygulama sayesinde hemen hemen her yerde televizyon keyfini yaşayabiliyorsunuz. Yaptığımız denemelerde Lexia LXT401’in standart masa üstü anten ile kullanılan masa üstü televizyon ve dizüstü bilgisayardan daha fazla kanal görüntüleyebildiğini gözlemledik. İki hattınızı yanınızda taşımanıza olanak tanıyan çift sim kart desteği de beğendiğimiz bir diğer özellik. Ancak hepsi neredeyse bu kadar. Sonuç itibariyle LXT401, gittiği her yerde televizyon keyfi yaşamak ve iki hattını da yanında taşımak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Televizyon uygulaması, çift sim kart desteği, dokunmatik ekran

EKSİLER
Tuş takımı dizilimi ve kulaklık tasarımı daha iyi olabilirdi

SONUÇ

Lexia LXT401, başarılı televizyon uygulaması, çift sim kart desteği ve dokunmatik ekranıyla rakibi ürünlerden ayrılıyor. Taşınabilir televizyon meraklılarına duyurulur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
GSM900 / DCS1800 / PCS1900

Ekran
2,4 inç, 240×320 piksel
QVGA TFT dokunmatik ekran

Hafıza
1 GB microSD kart

Kamera
2.0 megapiksel

Multimedya Desteği
MP3, MP4, FM Radyo, Televizyon

Bekleme / Konuşma Süresi
200 saat / 300 dakika

Bağlantı
Bluetooth, USB, WAP 2.0, GPRS

Ekstra
Çift sim kart desteği

Boyutlar
111x50x17.5 mm

Ağırlık
92 gram

İLGİLİ HABERLER