reklamı kapat

POPÜLER

Philips PET94412

Katlanabilir bir tasarıma sahip olmasının sağladığı kolaylık ve sunduğu diğer imkanlarla özellikle uzun yolculuklara, yaz mevsiminin son demlerini yaşadığımız şu günlerde plajlara ve aklınıza gelebilecek her yere DVD ve DivX oynatıcısını ve de televizyonunu taşımak isteyenler, PET944/12 ile yakından ilgileneceklerdir.

KATLANABİLİR ŞIK TASARIM
Hatırlarsanız bundan aylar öncesinde, ocak sayımızda LOG IN bölümümüzde yine sizlere Philips’in bir ürününü tanıtmış ve kendisini ne kadar beğendiğimizden konu açmıştık. Evet, Philips Portable TV’den bahsediyoruz. PET944/12 de aynı Portable TV gibi televizyon kanallarını ve bunun yanında radyo kanallarını da ayağınıza getirebiliyor. DVD, DivX, MPEG4 formatındaki videolarınızı da görüntüleyebilen PET944/12, CD ve VCD formatlarına da sırt çevirmemiş. MP3 ve WMA gibi popüler müzik formatlarına verdiği destek sayesinde müzik dinleme alışkanlığınızı da körükleyecek olan cihaz, elbette fotoğraflarınızı da görüntüleyebiliyor. PET944/12’nin 9 inç genişliğinde LCD TFT bir ekranı bulunuyor ve bu ekran 180 derece dönebilmesi ve katlanabilmesi ile de ergonomik bir kullanım sunuyor. 800×480 piksel çözünürlük değerini destekleyen PET944/12, rakipleriyle karşılaştırıldığında hem görüntü, hem de ses kalitesiyle iyi bir konumda bulunuyor. Ürünün sağ tarafından bulunan iki kulaklık girişi ile arkadaşınızla veya eşinizle yolculuk esnasında kulaklık paylaşımı da sağlayan cihaz, AV girişiyle görüntüyü televizyona aktarabilmenize de olanak tanıyor. Tüm bunların yanında bir SDHC kart okuyucuya sahip olan PET944/12’nin daha pek çok artısı var, ancak şimdi biraz durmamız ve soluklanmamız gerekiyor sanırım.

ELBETTE EKSİKLERİ DE VAR
Evet, şu ana dek hep PET944/12’nin olumlu yönlerinden bahsettik, ancak onun da diğer ürünler gibi eksik yönleri bulunuyor. Öncelikle PET944/12’nin de pek çok DVD oynatıcı gibi bazı diskleri okumadığını söylememiz gerek. Bunu takip eden bir diğer eksik ise, alt yazılı DivX filmlerde Türkçe karakterleri tam olarak çözememesi. Alt yazı görüntülenirken Türkçe karakterler köşeli parantezler ile işaretleniyor. Son olaraksa, PET944/12’nin SDHC kart okuyucusunun yanında bir de USB girişine yer vermesini beklerdik. Ancak bunların dışında bir sorununu görmediğimiz PET944/12, yukarıda da söylediğimiz gibi her yerde film ve televizyon keyfi yaşamak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilecektir diye düşünüyoruz.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Katlanabilir tasarım, görüntü ve ses kalitesi, iki adet kulaklık çıkışı, televizyon ve radyo desteği.

EKSİLER
Türkçe alt yazı desteği tam uyumlu değil, rakipleri gibi disk seçebiliyor.

SONUÇ
Özellikle uzun yolculuklarda 6 saate kadar film keyfi yaşayabileceğiniz ve ergonomik tasarımı ile rahatça kullanabileceğiniz kullanışlı bir portatif DVD oynatıcı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 9 inç LCD TFT ekran

Çözünürlük
• 800×480

Tepki Süresi
• 30 ms

Parlaklık
• 200 cd

Kontrast
• 250:1

Görüntüleme Oranı
• 16:9, Mobie Expand 16:9, 4:3

Multimedya Desteği
• DVD, DivX, MPEG4, MP3, WMA

Bağlantılar
• AV, SDHC Kart Okuyucu, Anten

Pil Ömrü
• Ortalama 6 saat

YORUMLAR